Bursa'da "Gıda Organize Sanayi Bölgesi" Kurulacak - Son Dakika

Bursa'da "Gıda Organize Sanayi Bölgesi" Kurulacak

02.01.2012 14:01
Bursa'da

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyonu üyesi Bedrettin Yıldırım, Bursa için açıkladıkları 100 proje arasında yer alan Gıda Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için ön çalışmaların başladığını bildirdi.

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyonu üyesi Bedrettin Yıldırım, Bursa için açıkladıkları 100 proje arasında yer alan Gıda Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için ön çalışmaların başladığını bildirdi.

Yıldırım, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi'ni ziyaretinde, tarım sektöründe yaşanan sorunların belli olduğunu ve çözüm için yoğun çaba gerektiğini ifade etti.

Sorunlara böyle yaklaşıldığı takdirde 2023 hedeflerinde öngörülen 100 milyar dolarlık tarım ve gıda ihracatı hedefinin yakalanabileceği dile getiren Yıldırım,

"2023 vizyonunda 500 milyar dolar ihracat hedefinin 100 milyar dolarlık kısmının, tarım ve gıda sektöründe gerçekleşmesi ön görülüyor. Bu doğrultuda hızlı hareket edilmesi gerekiyor" diye konuştu.

Gelecek yıllarda ekonomik gelişmişliğin tarımsal alandaki gelişmişlikle ölçüleceğini vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç'ın 12 Haziran seçimleri öncesinde Bursa'da açıkladığı 100 proje arasında yer alan Gıda OSB için çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. OSB kavramı bugüne kadar hep endüstriyel üretim ile anılırken, biz bu algıyı kırarak, OSB'lerin faydalarını gıda üreticilerine, toptancılarına sağlamayı hedefliyoruz."

Tarımsal alanda devlet tarafından sağlanan kredilerin dönüş oranlarının yüzde 98 olduğunu da belirten Yıldırım, bunun altında AK Parti hükümetinin uyguladığı gerçekçi politikaların yattığını söyledi.

- BURSA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bursa'da 'Gıda Organize Sanayi Bölgesi' Kurulacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı Antalya'daki balık ölümleriyle ilgili 10 işletme kapatılıp 2 milyon 598 bin lira ceza uygulandı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, kendisine saldıran bir kişiyi teşhis etti Fox TV'nin sevilen dizisi Yasak Elma'ya sürpriz konuk Yürek burkan olay! Yardım istemek için geldiği muhtarlıkta kalp krizinden öldü Feci kazada bir aile paramparça oldu: Anne ve oğlu öldü, baba ağır yaralı 1,5 yıl önce trafik kazası nedeniyle öldüğü sanılan sürücünün başına mermi isabet ettiği ortaya çıktı Bakan Çavşuğlu'nun Alman mevkidaşıyla ortak basın toplantısına Mesut Özil diyaloğu damga vurdu