Bursa'da kültür sanat - Son Dakika

Bursa'da kültür sanat

02.11.2019 12:42
Bursa'da kültür sanat, System.String[]

Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT) "Küçük Prenses" oyununu sanatseverlerle buluşturacak.

Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT) "Küçük Prenses" oyununu sanatseverlerle buluşturacak.

Frances Hodgson Burnett'in aynı adlı eserinden, Arkadiusz Klucznik ve Doriusz Czajkawkki'nin oyunlaştırdığı, Şebnem Cirit ve Füsun Ataman'ın Türkçeye çevirdiği oyunu, BDT sanatçısı Berrin Kulya Balkanlar yönetiyor.

Işık tasarımını Rahmi Özan'ın, kostüm tasarımını Selin Ölçen'in, dekor tasarımını Hasan Yavuz'un, müziklerini Can Atilla'nın, koreografisini Ömür Uyanık'ın yaptığı oyunda, Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu'nun genç yeteneklerinden Emine Irmak Bavkır, Cansu Yılmaz, Nejat Orbay Sehlikoğlu, Işıl Öztürk Sehlikoğlu, Erdem Erdoğan, Salih Cem Şener, Çağrı Dulun, Cenk Turan, Çağla Genç Özkaymak, Zeynep Yılmaz, Gizem Türköz, Iraz Hazel Körmükçü ve Irmak Şahin rol alıyor.

Oyunda, doğduğu ve çok sevdiği büyüleyici güzellikteki ve çok renkli Hindistan'dan istemeden ayrılan Küçük Prenses Sara'nın, Londra'da bir okula başlamak zorunda kalması ve burada hayatın iyi-kötü, güzel-çirkin, doğru-yanlış pek çok yüzüyle karşılaşması konu ediliyor.

Oyun, Ahmet Vefik Paşa Sahnesi'nde yarın saat 14.00'te sunulacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Bursa'da kültür sanat - Son Dakika


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor ABD'li uzmandan dikkat çeken Libya yorumu: Savaşı Türkiye kazandı Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu Ticaret Bakanlığı, esnafa yönelik yeni destek paketi için çalışma başlattı Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum