Bursa'da nostaljik sergi açıldı - Son Dakika

Bursa'da nostaljik sergi açıldı

07.10.2020 11:33
Bursa'da nostaljik sergi açıldı, System.String[]

Bursa'da 35 yıldır eski radyo, televizyon ve gramofonları tamir ederek çalışır hale getiren Ahmet Ali Şağın'ın 100 parçadan oluşan sergisi, açıldı.

Bursa'da 35 yıldır eski radyo, televizyon ve gramofonları tamir ederek çalışır hale getiren Ahmet Ali Şağın'ın 100 parçadan oluşan sergisi, açıldı.

"Nostalji Doktoru" olarak bilinen koleksiyoner Şağın'ın Tayyare Kültür Merkezi'ndeki sergisinde, nostaljik radyolar, televizyonlar, müzik dolapları, gramofonlar, eski büfe konsolları ile plaklar yer alıyor.

Ziyaretçilerine 1930'lu yıllardan kalma radyolardan gelen müziklerle nostalji yaşatan sergide, siyah beyaz televizyon ekranından Charlie Chaplin'in filmlerini seyir keyfi de sunuluyor.

Serginin açılış töreninde konuşan Şağın, serginin açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Uzun yıllardır topladığı ve tamir ettiği nadide eserlerin çok özel olduğunu belirten Şağın, "Nice tarihi olaylar, savaşlar, konuşmalar, eski radyolardan ve televizyonlardan dinlendi. Ben bu nadide eserleri tamir edip tekrar canlandırarak, ulaşılabilir hale getiriyorum." dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın katılımıyla açılış töreni gerçekleştirilen sergi, 31 Ekim'e kadar ziyaret edilebilecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Bursa'da nostaljik sergi açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Korona aşısının mucidi Prof. Dr. Uğur Şahin, 'dünyadaki en zengin Türk' oldu Gözü dönen polis, yemekten geç dönen meslektaşına silah çekti Erdoğan ile Bilal Göregen'in montaj videosunu gerçek zanneden Bircan Bali ve Seren Serengil alay konusu oldu Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tank Paleti Fabrikası tartışmaları ile ilgili yeni açıklama: Katar'a satışı söz konusu değildir Başkan Soyer'in danışmanının karıştığı kazanın bilançosu ağır oldu: 1 ölü, 1 yaralı Balkona çıkan vatandaş, parkta demirlere asılı halde cansız beden buldu 73 yaşındaki kadın, komşularına 58 milyon TL miras bıraktı Evinde televizyonu olmadığı için kısıtlamayı duymayan boyacı boş sokakta müşteri bekledi