Bursa'da Öğrenciler Miyazaki'yi Yılbaşı Kartlarında Yaşattı - Son Dakika

Bursa'da Öğrenciler Miyazaki'yi Yılbaşı Kartlarında Yaşattı

03.01.2012 10:33
Bursa'da Öğrenciler Miyazaki'yi Yılbaşı Kartlarında Yaşattı, System.String[]

Bursa'nın merkez Nilüfer İlçesi'ndeki Vahide Aktuğ İlköğretim Okulu öğrencileri, Van depremi sonrasında kurtarma çalışmalarına katılan ancak, artçı sarsıntı nedeniyle enkaz altında kalarak ölen Japon Dr.

Bursa'nın merkez Nilüfer İlçesi'ndeki Vahide Aktuğ İlköğretim Okulu öğrencileri, Van depremi sonrasında kurtarma çalışmalarına katılan ancak, artçı sarsıntı nedeniyle enkaz altında kalarak ölen Japon Dr. Atsushi Miyazaki'nin anısını, hazırladıkları yılbaşı kartlarıyla yaşattı.

Resim öğretmenleri Cengiz Çelik'in önderliğinde 'Kiraz Çiçeğim Dr. Miyazaki' adı altında bir proje geliştiren 7'nci sınıf öğrencileri, Japonya'daki akranlarına ve yetkililere yollamak üzere yılbaşı tebrik kartları hazırladı. Öğrencilerin projesine, Nilüfer Kent Konseyi ve Nilüfer Belediyesi de destek oldu. Japonya'da Tokai kenti ile kardeş şehir bağları bulunan Nilüfer Belediyesi kartları en doğru adreslere ulaştırmayı taahhüt etti. Öğrenciler, kartları teslim etmek üzere buluştukları Nilüfer Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Mustafa Bozbey'le, Nilüfer Kent Konseyi'nde bir araya geldi. Dr. Miyazaki anısına yapılan bu çalışmayı çok önemsediğini belirten Başkan Bozbey, öğrencileri kutlarken, şöyle dedi:

"Depreme karşı aldıkları önlemleri her geçen gün geliştiren ve binaları 8-9 şiddetinde depremlere dayanıklı hale getiren Japonlardan hem bu alanda hem de insan hayatı için binlerce kilometre ötede ölümü göze alan insani anlayışları açısından öğrenecek çok şeyimiz var. Sizlerin de bu anlayışa saygı göstermeniz beni çok mutlu etti."

Öğrenciler daha sora hazırladıkları kartları Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'e teslim etti. Kartlar, Nilüfer Kent Konseyi tarafından, belediyenin desteğiyle Japonca dersleri veren Anraku'nun aracılığıyla Japonya'ya gönderilecek.

Öğrencilerin geleneksel Japon kağıt katlama sanatı origami ve Osmanlı motiflerini bir arada kullandığı tebrik kartlarının içinde ise şu metin yer alıyor:

"Japon kiraz çiçekleri baharda kusursuz güzellikler sunar. Kısa ömürlerini çiçek olarak tamamlar. Bizim ülkemizin de kiraz çiçekleri güzeldir. ve o güzel çiçekler sonra meyve olur. Ülkemizin acısını paylaşmaya gelen Dr. Miyazaki'nin hayatı da kiraz çiçeklerine benziyor. Dr. Miyazaki de bizim kiraz çiçeğimizdir artık. Onun yüce hatırasını yüreklerimizde taşırken sizlere kiraz çiçekleri güzelliğinde yani yıllar diliyoruz." - Bursa

Bursa'da Öğrenciler Miyazaki'yi Yılbaşı Kartlarında Yaşattı
Bursa'da Öğrenciler Miyazaki'yi Yılbaşı Kartlarında Yaşattı
Bursa'da Öğrenciler Miyazaki'yi Yılbaşı Kartlarında Yaşattı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bursa'da Öğrenciler Miyazaki'yi Yılbaşı Kartlarında Yaşattı - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangının bir türlü kontrol altına alınamadığı Manavgat'ta incelemelerde bulundu 14:35 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangının bir türlü kontrol altına alınamadığı Manavgat'ta incelemelerde bulundu Son Dakika: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: 3 ya da 4 transfer yapacağız 14:17 Son Dakika: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: 3 ya da 4 transfer yapacağız Alman devi Dortmund, Szalai için Fenerbahçe'ye resmi teklif mektubu gönderdi 13:45 Alman devi Dortmund, Szalai için Fenerbahçe'ye resmi teklif mektubu gönderdi
Bodrum'da yerleşim alanına 150 metre uzaklıkta yangın çıktı! Ekipler seferber oldu 13:22 Bodrum'da yerleşim alanına 150 metre uzaklıkta yangın çıktı! Ekipler seferber oldu Bu illerde oturanlar dikkat! Meteoroloji harita paylaştı, termometreler 43 dereceyi gösterecek 13:03 Bu illerde oturanlar dikkat! Meteoroloji harita paylaştı, termometreler 43 dereceyi gösterecek Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü aile katliamıyla ilgili kahreden sözler: Birkaç kişi araya girdi, barış olacaktı 12:13 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü aile katliamıyla ilgili kahreden sözler: Birkaç kişi araya girdi, barış olacaktı
Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi 12:06 Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi Ünlü astrolog Arzum Koyuncu'nun 11:29 Ünlü astrolog Arzum Koyuncu'nun "eskort" isyanı! Sosyal medya için anlaştığı adam kabusu yaşattı
Advertisement