Bursa'da Yeni Yıl Eğlencelerinin Merkezi Uludağ Oldu - Son Dakika

Bursa'da Yeni Yıl Eğlencelerinin Merkezi Uludağ Oldu

01.01.2012 11:00
Bursa'da Yeni Yıl Eğlencelerinin Merkezi Uludağ Oldu, System.String[]

Bursa'da yeni yılı kutlayan vatandaşlar ve turistler Uludağ'ı tercih etti.

Bursa'da yeni yılı kutlayan vatandaşlar ve turistler Uludağ'ı tercih etti. Yerli ve yabancı tatilciler günü kayak yaparak geçirdi. Kar yağışı ve tipiye aldırmadan kayak yaparak geceyi bekleyen tatilciler, akşam ise kaldıkları otellerin eğlence merkezine akın etti. Bu arada kaybolan iki kayakçıyı jandarma buldu.

Zirvede kar kalınlığı bir metreyi aşan Uludağ'da yılbaşı tatili nedeni ile otellerin büyük çoğunluğu doldu. Oteller müşterileri için değişik programlar hazırladı. Bazı sanatçılar da yeni yıl kutlamaları için Uludağ'da sahne aldı. Oteller bölgesine araçları ile gelen günübirlikçiler, otellerin müzikleri ile karlar altında eğlendi. Çalınan şarkılara eşlik eden gençler havai fişek ışıkları ile yeni yıla girdi.

RUS TURİSTLER YENİ YILA ERKEN GİRDİ

Yerli turistlerin yanı sara özellikle Rusya'dan gelen turistler yeni yıla coşku ile girdi. Yeni yıl tatili için Uludağ'a gelen Rus turistler, ülkelerinin saatine göre geri sayım yaparak yeni yıl coşkusunu erken yaşadı.

Kendi saat dilimlerine göre saat 22.00'de yeni yıla girmenin mutluluğunu yaşayan Rus turistler, daha sonra Uludağ'da devam eden muhteşem havai fişek gösterisine eşlik etti. Kaldıkları otellerin balo salonlarında eğlencelere eşlik eden Rus turistler aynı zamanda kendi televizyonlarından da yılbaşı kutlamalarını takip etti. Saat 24.00'e yaklaşırken, hep birlikte 10'dan geriye doğru sayan tatilciler yeni yılın Uludağ'da karlar altında girmenin coşkusunu yaşadı.

KAYBOLAN İKİ KAYAKÇI JANDARMA TARAFINDAN BULUNDU

Yeni yıl tatili için Uludağ'a gelen Tan Demir (22) ve Çağatay Özdemir (25) isimli kayakçılar yoğun sis nedeniyle kayboldu. Kayak yaptıkları Soğukpınar köyü civarında saat 17.00 sıralarında sisten dolayı yönlerini şaşıran kayakçıların kız arkadaşları kendilerine ulaşamayınca durumu jandarmaya bildirdi.

Cep telefonu ile kendilerine ulaşan jandarma ekipleri, kar motorları ile kaybolan kayakçıları buldu. Kısa sürede kaybolan kayakçıların yanına ulaşan İl Jandarma Komutanlığı Dağ Arama ve Kurtarma ekipleri, iki genci kurtardı. Durumları iyi olan genç kayakçılar otellerine döndü.

Bursa'da Yeni Yıl Eğlencelerinin Merkezi Uludağ Oldu
Bursa'da Yeni Yıl Eğlencelerinin Merkezi Uludağ Oldu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Bursa'da Yeni Yıl Eğlencelerinin Merkezi Uludağ Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici ABD'li model Kendall Jenner, bikinili pozlarını paylaştı Ibrahimovic'ten Ronaldo'ya koronalı gönderme: Sen Zlatan değilsin, virüse meydan okuma Yapay zekalı kameralar, hakemin keliyle topu karıştırınca gol ekrana yansımadı Slovakyalı şirket, üç dakika içerisinde otomobilden uçağa dönüşen araç geliştirdi Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Ünlü oyuncu Melisa Döngel, arkadaşlarıyla gittiği kafeye alınmayınca olay çıkardı: Sizi bitireceğim Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı