Bursa'daki Zimmet ve Görevi Kötüye Kullanma Davası - Son Dakika

Bursa'daki Zimmet ve Görevi Kötüye Kullanma Davası

26.01.2012 18:21
Bursa'daki Zimmet ve Görevi Kötüye Kullanma Davası

Bursaspor'un Başkanı İbrahim Yazıcı'nın da aralarında bulunduğu 36 sanığın yargılandığı davanın müştekisi Recep Günay, Bursa Adliyesindeki duruşma çıkışı açıklamalarda bulundu.

Bursaspor Kulübü ile ilgili yürütülen mali soruşturmanın ardından, "Zimmet, görevi kötüye kullanmak, resmi belgede sahtecilik, soruşturmanın gizliliğini ihlal etmek, örgüt kurmak, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak" iddialarıyla haklarında dava açılan kulüp başkanı İbrahim Yazıcı'nın da aralarında bulunduğu 36 sanığın yargılandığı davanın müştekisi Recep Günay, Bursa Adliyesindeki duruşma çıkışı açıklamalarda bulundu.

Bursaspor'un eski başkanlarından olan Recep Günay, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, duruşmada, Dernekler Kanunu uyarınca İbrahim Yazıcı başkanlığındaki yönetimin geçici olarak görevden uzaklaştırılmasını talep ettiklerini söyledi.

Günay, Dernekler Kanunu'nda "Dernek başkanı yargılama sırasında bir suç unsuruna rastlandığında mahkemece görevden alınır' hükmünün bulunduğunu belirterek, "Biz de Bursaspor için bu maddenin uygulanmasını istiyoruz. Şimdi hem mağdur eden Bursaspor Başkanı, hem mağdur olan Bursaspor Kulübünün Başkanı İbrahim Yazıcı. İbrahim Yazıcı çıkıp Bursaspor'u nasıl temsil edecek- 'Ben mağdur ettim' deme şansı var mı-' 2009 yılındaki bilançoda Bursaspor'a ait olan bazı paralar gösterilmedi. İçişleri Bakanlığına yapılan şikayet neticesinde bunları bulmuşlar ve Bursaspor'a ceza uygulamışlar. Şu anda da müfettişler bunu takip ediyorlar. Bursaspor'un paralarını, Bursaspor'un kasasında olmadığını belgelemişler" diye konuştu.

Günay, Bursaspor'da ait 6 bin 356 adet kombine bilet satıldığını ve elde edilen gelirin kulübün kasasına girmediğini öne sürerek, şöyle devam etti:

"Elde edilen gelirin Bursaspor'un kasasına girmediğinden kulübe ceza da kesmişler. Bursaspor yetkilileri de 'Bu paraları aldık ama fatura kesemedik' demiş. Kombinenin kendisi zaten faturadır ve bu bir gelirdir. Sen Bursaspor'un gelirlerini kulübe değil de kendi kasana koyarsan, ben de gelip bunları ortaya çıkarırsam neden ben kötü adam oluyorum- 'Yapmadık' diyen var mı- 'Olmadı' diyen var mı- Federasyon para yolluyor, ortada para yok. Bilet satıyorsun bu para da yok. Bursaspor kasasında yok, daha ne suç işlenmesi lazım ki bunların görevden alınması için."

- BURSA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Bursaspor'da Teknik Direktör İsmail Ertekin'le yollar ayrıldı Bursaspor'da Teknik Direktör İsmail Ertekin'le yollar ayrıldı Bursaspor'da Teknik Direktör İsmail Ertekin'le yollar ayrıldı Bursaspor'da Teknik Direktör İsmail Ertekin'le yollar ayrıldı Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi: Galatasaray Nef: 91 Bursaspor: 80 Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi: Galatasaray Nef: 91 Bursaspor: 80

Son Dakika Güncel Bursa'daki Zimmet ve Görevi Kötüye Kullanma Davası - Son Dakika


Advertisement