Bursa Gıda Organize Sanayi Bölgesi İçin Çalışmalar Başladı - Son Dakika

Bursa Gıda Organize Sanayi Bölgesi İçin Çalışmalar Başladı

02.01.2012 11:56
Bursa Gıda Organize Sanayi Bölgesi İçin Çalışmalar Başladı, System.String[]

TBMM Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyonu üyesi AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, Bursa Gıda Organize Sanayi Bölgesi için ön çalışmaların başladığını söyledi.

TBMM Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyonu üyesi AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, Bursa Gıda Organize Sanayi Bölgesi için ön çalışmaların başladığını söyledi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyeleriyle dernek merkezinde bir araya gelen Bedrettin Yıldırım, tarım sektöründe yaşanan sorunların belli olduğunu, çözüm için yoğun çaba gerektiğini ifade etti. Yıldırım, sorunlara böyle yaklaşıldığı takdirde 2023 hedeflerinde öngörülen 100 milyar dolarlık tarım ve gıda ihracatı hedefinin yakalanabileceği belirtti.

Gelecek yıllarda ekonomik gelişmişliğin tarımsal alandaki gelişmişlikle ölçüleceğinin altını çizen Yıldırım, şunları kaydetti: "12 Haziran seçimleri öncesinde Bursa'da Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç'ın açıkladığı 100 proje arasında yeralan GIDA OSB için çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. OSB kavramı bugüne kadar hep endüstriyel üretim ile anılırken biz bu algıyı kırarak, OSB'lerin faydalarının gıda üreticilerine, toptancılarına sağlamayı hedefliyoruz. Biliyoruz ki önümüzdeki yıllarda ekonomik gelişmişlik gıda ve tarım sektöründeki gelişmişlikle ölçülecek. Bu yüzden yapılacak reformlarda olduğunca hızlı hareket etmeliyiz."

"TARIMSAL KREDİLERDE GERİ DÖNÜŞ YÜZDE 98"

Tarımsal alanda devlet tarafından sağlanan kredilerin dönüş oranlarının yüzde yüze yakın seviyelerde olduğuna dikkat çeken Yıldırım, bunun altında AK Parti hükümetinin uygulamış olduğu gerçekçi politikaların yattığını söyledi. Uluslar arası İslam Kalkınma Bankası tarafından tarımsal alanda verilen kredilerde İran ve Pakistan'ın yoğun olarak faydalandığının altını çizen Yıldırım, "Üreticimize bu tarz yerlerden destek, kredi almaları konusunda bilgilendirme yapmalıyız ki, üreticimiz güç kazansın uluslar arası piyasada rekabet eder hale gelebilsin, ihracat yapabilsin." dedi.

Bursa'nın sanayide, turizmde, sporda olduğu kadar tarımda da mevcut kaynaklarıyla başkent olabileceğini belirten AK Parti Bursa Milletvekili Yıldırım, ayrıca Bursa'nın yabancı yatırımcıların gıda ve tarımdaki yatırımları için güvenli liman olduğunun ispatlanması gerektiğini söyledi. Bedrettin Yıldırım'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Hasan Çepni ise gerek genel merkez gerekse de Bursa şube olarak üzerlerine düşen görevleri yerine getirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirtti.

Çepni, Bedrettin Yıldırım'a MÜSİAD genel merkez tarafından hazırlanan Anayasa Önerisi ve Türkiye'nin Tarımsal Gücü ve Geleceği başlıklı raporlarını sundu.

Bursa Gıda Organize Sanayi Bölgesi İçin Çalışmalar Başladı
Bursa Gıda Organize Sanayi Bölgesi İçin Çalışmalar Başladı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Bursa Gıda Organize Sanayi Bölgesi İçin Çalışmalar Başladı - Son Dakika


Son Dakika

İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Yüzde 95 etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısının ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi Galata Köprüsü kısıtlama öncesi balıkçılarla doldu taştı Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Asgari ücret zammı için ilk öneri HDP'den geldi: 4 bin TL olsun