Bursa İl Sağlık Müdürü Kaşıkcı: "Yoğun bakım yatak sıkıntısı çekmedik" - Son Dakika

Bursa İl Sağlık Müdürü Kaşıkcı: "Yoğun bakım yatak sıkıntısı çekmedik"

Bursa İl Sağlık Müdürü Halim Ömer Kaşıkcı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde hastanelerde yoğun bakım yatak sıkıntısı çekilmediğini belirtti.

Bursa İl Sağlık Müdürü Halim Ömer Kaşıkcı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde hastanelerde yoğun bakım yatak sıkıntısı çekilmediğini belirtti.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, salgın dolayı ABD ve İngiltere gibi birçok gelişmiş ülkede sağlık sisteminde ciddi sıkıntıların ortaya çıktığı, Türkiye'nin ise aldığı tedbirlerle bu süreci kontrollü ve düzgün bir şekilde yürüten nadir ülkelerden biri olduğu kaydedildi.

Bursa'da Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çekirge Devlet Hastanesi, Dörtçelik Çocuk Hastanesi ve Bursa Şehir Hastanesi'nin pandemi ile mücadelede büyük görev üstlendiği ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Sağlık Müdürü Kaşıkcı, salgın sürecinde hastalara ilk olarak hastane önünde kurulan triaj çadırlarında müdahale edildiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Daha sonrasında hastanın klinik durumuna göre değerlendirme yapılıyor. Vaka sayısı ve yoğun bakımda yatan hasta sayısı Türkiye ortalamasının da altında. Fiziki şartlarımız ve ekipmanlarımızın iyi olmasıyla birlikte kaliteli bir ekibimizin de olmasının çok büyük önemi var. Başarılı bir şekilde de bu süreci yürütüyoruz.

Bursa genelinde bin 307 yoğun bakım yatağımız mevcut. Bu süreçte hiçbir şekilde yoğun bakım yatak sıkıntısı çekmedik. Yoğun bakımlarda her zaman boş yataklarımız oldu ve ihtiyacı olan bütün hastalarımıza yoğun bakım hizmeti verdik."

YORUMLAR

Son Dakika

15:12 Erdoğan canlı yayında Bakan Dönmez'e çıkıştı: Müsaade edin de konuşmamı yapayım 14:52 Malatya'da bir kayısının üzerinde Arapça "Allah" yazısı 14:29 ABD'de "Black Panther" isimli grup silahlanıp sokağa indi: Savaş meydanında karşımıza çıkın 13:50 Sıla'nın Karanfil şarkısına "sigara" yasağı! Klip yayından kaldırıldı 13:46 Göztepe'de teknik direktör İlhan Palut görevinden istifa etti ancak yönetim kabul etmedi 13:35 Altın rekor kırarken uzman isimden net mesaj: Bu dönemlerde gümüşün kazancı altından daha fazla 12:00 İki kardeş, yolunu kestiği emekli polisi baltayla saldırarak öldürdü 11:02 Salgın sürecinde vatandaşın en başarılı bulduğu bakan, Koca oldu! İkinci sırada sürpriz var 09:34 Trabzon'da şehrin farklı noktalarında görülen yılanlar halkı korkuya sevk etti 08:12 Mahkemeden beklenmedik karar! Polislerin kestiği salgın cezasını geçersiz saydı 21:58 Didem Soydan cesur fotoğraflarına bir yenisini daha ekledi! Sokakta transparan kıyafetiyle poz verdi 20:43 Torununu kucağına alan Acun Ilıcalı, ilk duygularını paylaştı 20:19 Çöp kamyonu yolun karşısına geçmek isteyen kadının üzerinden iki defa geçti 15:45 Eintracht Frankfurt, sözleşmesi sona eren Fenerbahçeli Falette'i geri çağırdı 13:28 Koronavirüs salgını nedeniyle Halkbank tarafından esnafa verilen kredi desteği 17 milyar lirayı aştı