Son Dakika Haberleri: Kurban pazarının 1,5 tonluk "Aslan"ı, rekor fiyata satıldı

Kurban pazarının 1,5 tonluk "Aslan"ı, rekor fiyata satıldı

8 gün önce

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki kurban pazarında 33 bin TL'ye satışa çıkarılan 1,5 tonluk Aslan isimli boğa 29 bin TL'ye satıldı.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kurban pazarında 33 bin TL'ye satışa çıkarılan 1,5 tonluk 'Aslan' isimli boğa 29 bin TL'ye bir iş adamına satıldı. Aslan'ın sahibi, "Geçen sene 1 ton 400 kiloluk kurbanlık getirmiştim. Bu sene o rekoru da kırdım." dedi.

"HAYVANIN RAKİBİ OLMADIĞINI İDDİA EDİYORUM"

İnegöl ilçesinde kurulan hayvan pazarında arife günü yoğunluk arttı. Pazarda en büyük ilgiyi Erzurum'dan getirilen 'Aslan' isimli boğa gördü. 33 bin TL değer biçilen 1,5 tonluk simental cinsi boğa, 29 bin TL'ye bir iş adamına satıldı. 15 yıldır Erzurum'dan İnegöl'e kurbanlık hayvan getirdiğini söyleyen 'Aslan'ın yetiştiricisi Muhammed Yıldız, "Her yıl İnegöl'e en kilolu hayvanı ben getiriyorum. Geçen sene 1 ton 400 kiloluk kurbanlık getirmiştim. Bu sene o rekoru da kırdım. 1 ton 500 kilo ağırlığında simental cinsi 'Aslan' isimli kurbanlık tosun getirdim. Ne İnegöl'de ne de Bursa'da bu hayvanın rakibi olmadığını iddia ediyorum. Kurbanlığımızı 33 bin Türk lirasına satışa çıkardık. Pazarlık sonucunda 29 bin TL'ye bir iş adamına satıldı" dedi.

Haber Yayın Tarihi: 10.08.2019 09:26 Kaynak: DHADüğün evi dehşet evine dönüştü! Tavuk alma eğlencesinde çıkan kavgada kan aktı
Fenomen Reynmen, ilk konserinden 180 bin TL kazandı Düğün evini kana bulayan tavuk alma cinayetinin görüntüleri ortaya çıktı Bursa'da 'tavuk alma' eğlencesi kanlı bitti 1 ölü, 1 yaralı - GÜVENLİK KAMERASI