Bursa Müftülüğü, Aile İçi Şiddeti İnternetten Vereceği Vaazlarla Önleyecek - Son Dakika

Bursa Müftülüğü, Aile İçi Şiddeti İnternetten Vereceği Vaazlarla Önleyecek

03.01.2012 10:50
Bursa Müftülüğü, Aile İçi Şiddeti İnternetten Vereceği Vaazlarla Önleyecek, System.String[]

Bursa Müftüsü Prof.Dr.Mehmet Emin Ay, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın toplumu bilgilendirme gibi bir görevi var.

Bursa Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın toplumu bilgilendirme gibi bir görevi var. Dini konularda sağlıklı bilgi sunmak. Bizde özellikle internet vasıtası ile halkımızı yayınlayacağımız vaazlar ve hutbeler ile internet üzerinden bilgilendirmeyi amaçlıyoruz." dedi.

Vali Şahabettin Harput, Bursa Prof. Dr. Mehmet Emin Ay'ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. İl Müftülüğü'nde gerçekleşen ziyarette Vali Harput, din görevlilerinin büyük sorumluluğu bulunduğunu aktardı. Türk toplumunun din ve din adamlarına büyük saygı ve güveni olduğunun altını çizen Vali Harput, şunları söyledi: "Toplumumuzda yaşanan pek çok sorunun temelinde bilgi eksikliği veya bilgi yanlışlığı var. Toplumumuzun, halkımızın inanç noktasında, diğer gelenek görenek ve alışkanlıklar noktasında gerçek manadan iyi bilgilendirilip bilinçlendirilmesi için Diyanet İşlerinin çok ciddi bir ağırlığı var. Çünkrü bizim halkımızın dine ve din adamlarına karşı ciddi bir saygı ve güveni var."

Bu kapsamda din adına görev yapanların çok önemli sorumlulukları olduğunun altını çizen Vali Harput, "Din adamlarının çalışmaları çok hayırlı hizmetlere vesile olacaktır. 3 milyonluk nüfusu ile Bursa'nın da çok büyük hizmet potansiyeli var. Bu manada inşallah değerli müftümüzün de görev süresince her konuda çok önemli hizmetler yapacağını umuyor, kendisine başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

"HALKIMIZI DOĞRU BİLGİ İLE DONATMAK İSTİYORUZ"

Vali Şahabettin Harput,'un ziyaretinden mutluluk duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Mehmet Emin Ay ise, "Bursa Valiliği olarak Bursa'nın marka şehir olma sürecinde başlatılan çalışmalara biz de Bursa'nın manevi zenginliklerini tanıtmak maksadı ile yapacağımız çalışmalar ile katkıda bulunmak istiyoruz." dedi.

Bursa Müftülüğü olarak ilk 6 ayda gerçekleştirmeyi düşündükleri projelerin başında internet ile bilgilendirme çalışmaları geldiğinin altını çizen Mehmet Emin Ay, "Müftlük olarak ilk 6 ayda gerçekleştirmesini düşündüğümüz projelerden ilkini bu proje oluşturuyor. Diyanet İşleri Başkanlığımızın toplumu bilgilendirme gibi bir görevi var. Dini konularda sağlıklı bilgi sunmak. Bizde özellikle internet vasıtası ile halkımızı yayınlayacağımız vaazlar ve hutbeler ile internet üzerinden bilgilendirmeyi amaçlıyoruz." diye konuştu.

Bir iletişim aracı olan interneti eğitim-öğretim ortamına dönüştürmeyi planladıklarını anlatan İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, "Bu konuda ekipler oluşturuyoruz. Özellikle aile içi iletişim konularında maalesef yaşanan olumsuz aile içi şiddet konularında toplumu bilgilendirmek istiyoruz. Halkımızı doğru bilgi ile donatmak istiyoruz." şeklinde devam etti.

Yapacakları çalışmalarda emekli olan teşkilat mensuplarından da yararlanacaklarının altını çizen Mehmet Emin Ay, "Teşkilatımızdan emekli olmuş din görevlileri ile iletişim kurarak onlarla bir bütün olduğumuzu göstermek ve onlardan da yapacağımız programlardan yararlanmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Bursa Müftülüğü, Aile İçi Şiddeti İnternetten Vereceği Vaazlarla Önleyecek
Bursa Müftülüğü, Aile İçi Şiddeti İnternetten Vereceği Vaazlarla Önleyecek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Bursa Müftülüğü, Aile İçi Şiddeti İnternetten Vereceği Vaazlarla Önleyecek - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi