"Bursa Şehir Hastanesi yaklaşık 5,5 milyon kişiye hizmet verecek" - Son Dakika

"Bursa Şehir Hastanesi yaklaşık 5,5 milyon kişiye hizmet verecek"

10.07.2019 17:11

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, 16 Temmuz'da açılacak Bursa Şehir Hastanesinin 5,5 milyon dolayında kişinin yaşadığı bölgeye hizmet vereceğini bildirdi.

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, 16 Temmuz'da açılacak Bursa Şehir Hastanesinin 5,5 milyon dolayında kişinin yaşadığı bölgeye hizmet vereceğini bildirdi.

Salman, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, hastanenin açılmasıyla Bursa'da sağlık alanında vatandaşlara daha nitelikli hizmet sunulacağını söyledi.

Hastanenin Bursa'nın yanı sıra Çanakkale, Balıkesir, Yalova ve Bilecik illerinden yaklaşık 5,5 milyon kişiye hizmet vereceğini aktaran Salman, Prof. Dr. Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi ve Zübeyde Hanım Doğumevinin de bu sağlık kompleksine taşınacağını ifade etti.

Devlet Hastanesinin de Onkoloji Hastanesi

ile birleştirilerek, Onkoloji Hastanesi kısmında hizmet vereceğini, tahliye edilecek binanın ise tadilata alınacağını anlatan Salman, şöyle konuştu:

"Şehir

Hastanesi; 301 yataklı Genel Hastane, 264 yataklı Onkoloji, 197 yataklı Kadın-Doğum ve Çocuk,

275 yataklı Kardiyoloji, 200 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli

Psikiyatri ve 18 yataklı Psikiyatri Hastanesi olmak üzere 6 hastaneyi bünyesinde barındıracak. İçinde 217 yatak kapasiteli çocuk ve yetişkin yoğun bakım ünitesi ile 45 ameliyathane ve 309

poliklinik odası bulunacak."

Salman, AK Parti iktidarında sağlık alanında Bursa'ya yaklaşık 2 milyar 340 milyon liralık yatırım yaptıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Sağlık 'Bursa Şehir Hastanesi yaklaşık 5,5 milyon kişiye hizmet verecek' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Zamalek'ten resmi açıklama geldi! Mostafa Mohamed için Galatasaray'la anlaşıldı TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi Galatasaray, Diagne'yi satın alma opsiyonuyla West Bromwich'e kiraladı Bankamatik kuyruğunda fenalaşan adam hayatını kaybetti! Yere yığıldığı anlar kameraya yansıdı Pamela Anderson, beşinci evliliğini inşaat ustası sevgilisi ile yaptı İstanbul'un barajlarındaki su seviyesi yüzde 36,96'ya yükseldi Sadakatsiz'de Mert karakterini canlandıran Eren Vurdem diziye veda etti Dört kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 652, yoksulluk sınırı 8 bin 638 lira oldu