Bursa Şehir Tiyatrosu, Kasım'da Çocuklar İçin Sahne Alacak - Son Dakika

Bursa Şehir Tiyatrosu, Kasım'da Çocuklar İçin Sahne Alacak

31.10.2011 16:00
Bursa Şehir Tiyatrosu, Kasım'da Çocuklar İçin Sahne Alacak, System.String[]

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni sanat sezonunda çocuk oyunlarıyla dikkat çekiyor.'Güliver Devler Ülkesinde', 'Kuş Bakışı' ve 'Karagöz Dadım Olsana' oyunları, Şehir Tiyatrosu sanatçıları tarafından Kasım ayı boyunca çocuklar için sahnelenecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni sanat sezonunda çocuk oyunlarıyla dikkat çekiyor. 'Güliver Devler Ülkesinde', 'Kuş Bakışı' ve 'Karagöz Dadım Olsana' oyunları, Şehir Tiyatrosu sanatçıları tarafından Kasım ayı boyunca çocuklar için sahnelenecek.

Yeni sezonu, William Shakespeare'in klasiklerinden biri olan 'Macbeth' ile açan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, çocukları da en güzel oyunlarla buluşturmaya devam ediyor. Jonathan Swift'in öyküsünden sahneye uyarlanan 'Güliver Devler Ülkesinde' 6 yaş ve üzeri çocuklara, eğlenceli bir 40 dakika yaşatacak. 5 yaş ve üzerindeki çocuklar için sahnelenen 'Kuş Bakışı' da çocuklara dostluk kavramı üzerine yeni bir bakış açısı kazandıracak.

Şehir Tiyatrosu'nun bir başka özel oyunu da 'Karagöz Dadım Olsa' adını taşıyor. 4 yaş ve üzerindeki çocuklara hitap eden gölge oyunu, Karagöz ve kısa süreliğine bakıcılık yaptığı çocuklar arasında geçen eğlenceli diyalogları gözler önüne seriyor.

'Güliver Devler Ülkesi'nde Tayyare Kültür Merkezi'nde, 'Kuş Bakışı' Çocuk Sanat Evi'nde ve 'Karagöz Dadım Olsana' oyunu da Karagöz Müzesi'nde seyirciyle buluşuyor. Oyunlarla ilgili detaylı bilgiye ve programlara www.bursasehirtiyatrosu.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Bursa Şehir Tiyatrosu, Kasım'da Çocuklar İçin Sahne Alacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Bursa Şehir Tiyatrosu, Kasım'da Çocuklar İçin Sahne Alacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Domuz avına giden talihsiz adam, arkadaşının tüfeğinden çıkan merminin hedefi oldu İstanbul'da resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında uzaktan eğitime geçiliyor Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Gözler Pazartesi toplanacak Kabine'ye çevrildi! Sokağa çıkma kısıtlaması genişliyor Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi Partilere katılıp "Abartmayın" diyen sunucu Buse İskenderoğlu, koronavirüse yakalandı Yüzde 95 etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısının ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor