Son Dakika Haberleri: Bursa Uedaş'tan 10'uncu Kütüphane

Bursa Uedaş'tan 10'uncu Kütüphane

12 ay önce

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) tarafından, kırsal mahalle okullarına kütüphane kazandırmak amacıyla hayata geçirilen Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayatö projesi kapsamında merkez Nilüfer ilçesi kırsal Yolçatı Mahallesi'ne kütüphane kuruldu.

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) tarafından, kırsal mahalle okullarına kütüphane kazandırmak amacıyla hayata geçirilen Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayatö projesi kapsamında merkez Nilüfer ilçesi kırsal Yolçatı Mahallesi'ne kütüphane kuruldu.

Türkiye'nin en büyük dördüncü elektrik dağıtım şirketi konumunda olan UEDAŞ, hizmet bölgesindeki sosyal sorumluluk projelerine ara vermeden devam ediyor. Nilüfer kırsal Yolçatı Mahallesi İlkokuluna 2 bin kitaplık kütüphane yapan UEDAŞ, okulun tadilatını da gerçekleştirerek öğrencilerin sağlıklı koşullarda eğitim almasına destek oldu.

Sosyal sorumluluk kapsamında hayata geçirilen Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayatö projesiyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen kırsal Yolçatı Mahallesi İlkokuluna kurduğu kütüphane öğrencilerin kullanımına sunuldu. Okulda düzenlenen programa Nilüfer Muhtarlar Derneği Başkanı Erol Yılmazer, UEDAŞ Nilüfer İşletme Müdürü Nejdet Şensöz, UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce'nin yanı sıra öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Toplamda 2 bin kitabın yer aldığı kütüphanenin yanı sıra,okulun tadilatı da UEDAŞ tarafından yapıldı. Öğrencilerin daha sıcak ve daha sağlıklı eğitim almasına destek olmak amacıyla, Yolçatı İlkokulunda parke, çatı ve boya badana tadilatları gerçekleştirilerek okulun fiziki yapısına katkı sunuldu.

10 KÖY OKULU KÜTÜPHANEYE KAVUŞTU

Sosyal sorumluluk anlayışı ile hareket ederek bu yönde projeler geliştirmeye devam eden UEDAŞ geleneksel hale getirdiği kütüphane projesiyle bugüne kadar 10 köy okulunu kütüphane ile buluşturdu. UEDAŞ'tan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi

Geçen yıllarla beraber 10'uncu kütüphaneyi hayata geçirdik. Buradaki asıl amacımız çocuklarımızın kitap ile buluşmalarını sağlamak ve kitap okumalarını cazip hale getirmek. Sosyal sorumluluk projelerimizde sürdürülebilirlik ve doğrudan fayda dikkat ettiğimiz başlıca noktalar. Önümüzdeki günlerde hizmet bölgemiz olan Çanakkale, Balıkesir ve Yalova'da kütüphanesi olmayan okullarda projemize devam edeceğiz.ö

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öngördüğü yayınlar ile gençlik klasikleri, çocuk klasikleri, çocuk hikayeleri ve çocuk romanlarından oluşturulan kütüphaneye öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Eğitim alanında sürdürülen proje ile çocuklara daha fazla okuma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor.Maaşların En Yüksek Olduğu Şehirler Belli Oldu! İşte O Sıralama "Bir Askerle Birlikteyim" Sözü, 3 Çocuk Annesi Kadının Sonu Oldu

Son Seçimde AK Parti'nin Aldığı Oyu Bilen Anket Şirketi, İstanbul İçin Araştırma Yaptı