Bursa Valisi Harput Açıklaması - Son Dakika

Bursa Valisi Harput Açıklaması

02.01.2012 17:20
Bursa Valisi Harput Açıklaması, System.String[]

İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya'yı makamında ziyaret eden Vali Şahabettin Harput, Bursa'nın, Türkiye'nin en huzurlu kentlerinden biri olduğunu ifade etti.

İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya'yı makamında ziyaret eden Vali Şahabettin Harput, Bursa'nın, Türkiye'nin en huzurlu kentlerinden biri olduğunu ifade etti.

Fomara Emniyet Müdürlüğü önünde tören mangasıyla karşılanan Harput, şeref defterini imzaladıktan sonra Kahya'nın makamına geçti. Emniyet teşkilatının halkın da büyük desteğiyle büyük bir özveriyle çalıştığını belirten Harput, Emniyetin, Jandarmayla birlikte halkın güvenliğini sağladığını ifade etti.

Başarılı çalışmalarından dolayı Ali Osman Kahya'ya teşekkür eden Vali Harput, "Bursa, Türkiye'nin en huzurlu kentlerinden biri" ifadesini kullandı.

Kentin en büyük sorununun trafik olduğuna dikkat çeken Harput, "Cumhuriyet Caddesi'nin trafiğe kapatılmasıyla Haşim İşcan Caddesi'ne büyük bir yük bindi. Bu yükü azaltmak için kentteki taksi dolmuşların kaldırılması gerekiyor. Bir de vatandaşların toplu taşıma araçlarına yönelmeleri gerekiyor. Raylı sistem, trafiği bir ölçüde rahatlatıyor. Büyükşehir Belediyesinin raylı sistem konusunda yeni projeleri var. Trafiğin çözümü için Belediye- Emniyet birlikte çalışıyor" dedi.

Vali Harput, Uludağ'a yılbaşı tatili için gelen iki gencin kayak yaptıkları sırada sis yüzünden kaybolduğu haberini aldığında endişe duyduğunu dile getirerek

"Neyse ki bu kayıplarda korkulan olmadı. Harekete geçen Jandarma ekipleri kaybolan gençlerimize birkaç saat içinde sağ salim ulaştılar" diye konuştu.

Değirmenönü Mahallesi'nde yılbaşı gecesi çıkan kavgada iki gencin bıçaklanarak hayatını kaybetmesine de değinen Harput, "Keşke olmasaydı. Gönül işi zorla olmaz, gençlerin duygularını her zaman kontrol etmesi gerekiyor. Hiç yüzünden ölen gençleri hiçbir şey geri getirmez" dedi.

- BURSA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bursa Valisi Harput Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur 00:27 Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur Afganistan'da Taliban, ünlü komedyenin boğazını keserek öldürdü 00:07 Afganistan'da Taliban, ünlü komedyenin boğazını keserek öldürdü Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu 23:10 Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu
Kardeşi için mevlit okutan Alişan, ağlayan annesini teselli etmek isterken gözyaşlarına boğuldu 22:17 Kardeşi için mevlit okutan Alişan, ağlayan annesini teselli etmek isterken gözyaşlarına boğuldu Tecavüz girişimine direnince kafasına taşla vurulan 17 yaşındaki kız makineye bağlandı 20:48 Tecavüz girişimine direnince kafasına taşla vurulan 17 yaşındaki kız makineye bağlandı Kurtlar Vadisi'nde Laz Ziya'nın kızı Meral'in son halini görenler dönüp tekrar bakıyor 18:01 Kurtlar Vadisi'nde Laz Ziya'nın kızı Meral'in son halini görenler dönüp tekrar bakıyor
Tecavüz girişiminde bulunan 3 kişi serbest kaldı! Kendini korumaya çalışan genç kız hala yargılanıyor 17:03 Tecavüz girişiminde bulunan 3 kişi serbest kaldı! Kendini korumaya çalışan genç kız hala yargılanıyor 2 gündür haber alınamayan genç kızın katili, babasının komşusu çıktı 15:55 2 gündür haber alınamayan genç kızın katili, babasının komşusu çıktı
Advertisement