Bursa Valisi Harput Mustafakemalpaşa'da Okul Açılışına Katıldı - Son Dakika

Bursa Valisi Harput Mustafakemalpaşa'da Okul Açılışına Katıldı

05.01.2012 18:20
Bursa Valisi Harput Mustafakemalpaşa'da Okul Açılışına Katıldı, System.String[]

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Mustafakemalpaşa'daki Yunus Emre İlköğretim Okulu ek binasının açılışına katıldı.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Mustafakemalpaşa'daki Yunus Emre İlköğretim Okulu ek binasının açılışına katıldı.

Harput, açılışta, Mustafakemalpaşa'nın sağlık, tarım, turizm ve eğitimde çok hızlı gelişim yaşadığını belirtti.

Hayırsever iş adamı Hüseyin Gürel'in yaptırdığı ek binanın eğitime büyük katkı sağlayacağını ifade eden Harput, "Ben kendisini bir Çınar'a benzetiyorum. Kendisini huzurunuzda tebrik ediyor ve uzun ömürler diliyorum" dedi.

Öğrencilere seslenen Harput, şöyle konuştu:

"Sevgili öğrenciler, çocuklar. Hepiniz bu okulda okuyacaksınız. Hepinizin geleceğe dönük hayalleriniz ve umutlarınız olmalı. O büyük gelecek için şimdiden okul çağlarınızı iyi değerlendirin, öğretmelerinizi can kulağıyla dinleyin. Birbirinizi severek adeta bir yarış içindeymiş gibi yüksek öğrenim için üniversiteler için hazırlanın. Kendinizi, kimliğinizi, Türklüğünüzü, inancınızı koruyarak, dünyanın en ileri ülkelerin sahip olduğu bütün güzelliklerini de yakından takip ederek kendinizi çok iyi yetiştirin."

Harput, Türkiye'nin, Cumhuriyetin 100. yılındaki hedefinin dünyanın ilk 10 ülkesine girmek olduğunu belirterek, "Evet ülkemizi o ilk 10 ülke arasına sokacak olanlar sizlersiniz. Sizlere güveniyoruz. Değerli Mustafakemalpaşalılar bu gençleri hazırlayacak olan öğretmelere, bu gençleri yetiştiren annelere babalara güveniyoruz" dedi.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Kazım Karabulut ise ilçelerine yeni bir eser kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, hayırsever iş adamına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından okula yapılan ek binanın açılışı protokol tarafından yapıldı.

- BURSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bursa Valisi Harput Mustafakemalpaşa'da Okul Açılışına Katıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti KKTC seçimleri üzerinden polemik yaşayan Adil Gür ve Kemal Öztürk canlı yayında fena kapıştı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret