Bursa'ya Antika Çarşısı Kurulacak - Son Dakika

Bursa'ya Antika Çarşısı Kurulacak

07.09.2012 16:30
Bursa'ya Antika Çarşısı Kurulacak, System.String[]

Bursa Sivil Toplum Derneği (SİVİLAY) üyeleri, hazırladıkları 'Bursa Antika Pazarı Projesi'ni Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye sundu.

Bursa Sivil Toplum Derneği (SİVİLAY) üyeleri, hazırladıkları 'Bursa Antika Pazarı Projesi'ni Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye sundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe; SİVİLAY Başkanı Okan Aras, proje danışmanı Erdem Saker, SİVİLAY Yönetim Kurulu üyeleri Nedret Bayramoğlu, Hamide Ertem, Sibel Bağcı Uzun, Sabri Erdem, Nesrin Erdem, Erol Yılmazer, Kapalı Çarşı Derneği Başkan Yardımcısı Şeref Akgün ile Proje Danışmanı ve Antikacı Mehdi Kamruz'u Gönül Dostları Sofrası'nda ağırladı.

SİVİLAY Başkanı Okan Aras, Hamide Ertem'in mimarı olduğu fikirden yola çıkarak 'Bursa Antika Pazarı Projesi'ni hazırladıklarını ve projenin destek görmesi halinde kent merkezinde, ayda bir pazar gününün kaliteli bir etkinlikle buluşacağını ifade etti. Projenin detaylarıyla ilgili bilgiler veren Aras, Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan Ertuğrul Bey Meydanı'nda açılması düşünülen pazarın tarihi cazibeye sahip bölgeye hem ekonomik hem de sosyal anlamda fayda sağlayacağını kaydetti. Proje Danışmanı Erdem Saker ise proje hayata geçirildiği takdirde, tarihi Avrupa kentlerinde yaşatılan güzel bir uygulamanın Bursa'daki Cumhuriyet Caddesi'ne de canlılık getireceğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de çalışmalarına, kent dinamiklerinin ve sivil toplum kuruluşlarının desteğini görmekten dolayı mutlu olduğunu belirtti. Yapılan işlerin halkın desteğiyle daha da önemli hale geldiğini kaydeden Başkan Altepe, "Çarşı bizim için önemli. Bursa'da en çok çalıştığımız konular arasında çarşının canlandırılması geliyor. Çarşı, kentin merkezi, Bursa'nın atardamarıdır. Bizim çarşımız Türkiye'de örnek olsun istiyoruz. Bu noktada yapılacaklarla çarşıya hareket getirelim, kente yakışır mekanları Bursa'ya kazandıralım." diye konuştu. Başkan Altepe, hazırlanan proje üzerinde çalışacaklarını belirtti.

Bursa'ya Antika Çarşısı Kurulacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Bursa'ya Antika Çarşısı Kurulacak - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Barcelonalı Pedri, Ferencvaros maçına taksiyle geldi, elindeki market poşeti dikkat çekti Son Dakika! Buğday, arpa ve mısır ithalatında gümrük vergisi 1 Ocak'a kadar sıfırlandı Yasaklı saatlerde alkol satana 320 bin liraya kadar ceza kesilecek 13 yaşındaki oğlu öldürülen anne: Bıçak görmeye dayanamıyorum Künefeyi çikolata ile buluşturan usta, talebe yetişemiyor Masumlar Apartmanı'nın 6. bölüm final sahnesi izleyicileri ekrana kilitledi