Bursa'yı Tanıtmak İçin "Doğa Yürüyüşü" Yapıyorlar - Son Dakika

Bursa'yı Tanıtmak İçin "Doğa Yürüyüşü" Yapıyorlar

Bursa Kent Konseyi Kent Rehberliği Çalışma Grubu üyeleri, "doğa yürüyüşleri" yaparak, kentin tanıtılmasına katkı sağlamaya çalışıyor.

Bursa'yı Tanıtmak İçin

Bursa Kent Konseyi Kent Rehberliği Çalışma Grubu üyeleri, "doğa yürüyüşleri" yaparak, kentin tanıtılmasına katkı sağlamaya çalışıyor.

Üyeler, kentlilik bilinci çalışmaları kapsamında kenti tanımaya dönük programlar düzenliyor. Üyeler, bu kapsamda Yalova şehrindeki Erikli Yaylası'nı gezdi. Çınarcık ilçesinin Teşvikiye Köyü'nü ziyaret eden üyeler, burada doğa yürüyüşü yaptı.

Çalışma Grubu Temsilcisi Bülent Acar, Erikli'nin herkesçe bilinen bir mesire yeri olduğunu hatırlattı. Köyün yanından geçen Karpuzdere boyunca geniş piknik alanları olduğunu belirten Acar, "Burası piknik alanlarını ve çınar ağaçları bakımından zengin bir yer. Burada kestane ormanı, çeşitli meyve ağaçları ve çok güzel bir şelale bulunuyor. Biz de burada hem yürüyoruz, hem de Bursa'nın tanıtımını yapıyoruz" diye konuştu.

Yürüyüşün yaklaşık 5 saat kadar sürdüğünü kaydeden Acar, etkinliklerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

- BURSA

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 14:05 - Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bursa'yı Tanıtmak İçin 'Doğa Yürüyüşü' Yapıyorlar - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Azerbaycan'dan ağır darbe yiyen Karabağ'ın sözde liderinden itiraf: Kaybettik, düzinelerce ölü var Azerbaycan ordusu, Ermenistan'a karşı harekata başlıyor Leicester City Manchester City'yi, Vardy'nin 3 gol attığı maçta 5-2 yendi Deniz paraşütünü çeken teknenin türbin motoruna halat dolandı! Eğitmenlerin profesyonelliği büyük faciayı önledi Putin, Ermenistan-Azerbaycan gerginliğine dahil oldu: Askeri adımlar durmalı Süper Kupa şampiyonu Bayern Münih, Hoffenheim'a deplasmanda 4-1 mağlup oldu Karı-koca, ilaç içerek yaşamlarını son vermek istedi Sivilleri hedef alan Ermenistan'dan uluslararası topluma Türkiye çağrısı: Ankara'yı engelleyin