"Bursa'yı Yıkarak Güzelleştiriyoruz" - Son Dakika

"Bursa'yı Yıkarak Güzelleştiriyoruz"

09.01.2012 21:09
"Bursa'yı Yıkarak Güzelleştiriyoruz"

Altepe, büyükşehir belediyesi'nin bursa'nın daha yaşanılabilir bir kent olması hedefiyle çalıştığını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçelerde sürdürülen çalışmaları kapsamında Soğanlı Mahallesi'nde projelendirilen belediye hizmet alanı ve meydan ile bölgeye nefes aldıracak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi İlçesi'nde bulunan Soğanlı Mahallesi Merkez Camii'nin yanında yapılacak meydan düzenlemesi için kamulaştırılan binaların yıkımını gerçekleştirdi. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa'nın daha yaşanılabilir bir kent olması hedefiyle çalışmalarını hızla sürdürdüğünü belirterek, "Bursa'mızı yıkarak güzelleştiriyoruz. Çarpık yapılaşmanın yoğun olduğu kentimizde semtlerimizin sadece ana arterlerinde değil, merkezi mahalle ve semtlerde de kamulaştırmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz" dedi.

Kentin merkezindeki eski yerleşim bölgelerine nefes aldıracak projelerin hazırlandığını belirten Başkan Altepe, "Kentteki eski semtlerin geliştirilmesi ve yenilenmesi çalışmalarımız kapsamında Soğanlı'daki 1200 metrekarelik alanda düzenleme çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Burada kamulaştırması biten 2 binanın yıkımı yapılıyor. 3 binanın da kamulaştırılması tamamlanınca, Soğanlı Camii yanındaki bu alanda yapılacak belediye hizmet alanı, park alanı ve rekreasyon projeleriyle bölge güzel bir meydana kavuşacak" diye konuştu.

Merkezde olmasına rağmen birçok eksikliği bulunan bölgenin tüm ihtiyaçlarının giderileceğine dikkati çeken Başkan Altepe, çalışmaların kimse mağdur edilmeden hayata geçirildiğini ve meydan projesinin de kısa sürede vatandaşların hizmetine sunulacağını vurguladı. Başkan Altepe, daha sonra iş makinesini kullanarak kamulaştırılan binaların yıkımını gerçekleştirdi.

Soğanlı Mahallesi Muhtarı Adem Asa, mahallelerine hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe'ye teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi'nin Soğanlı'da vatandaşları mağdur etmeden çalışmalar yaptığını söyleyen Asa, 2012 yılının Soğanlı için güzel bir yıl olacağını belirtti.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Bursa'da çocuklarını okuldan alarak evine geldi, hayatının şokunu yaşadı Bursa'da çocuklarını okuldan alarak evine geldi, hayatının şokunu yaşadı Afyonkarahisar'da 37 aracın lastiklerini kesen şüpheli yakalandı Afyonkarahisar'da 37 aracın lastiklerini kesen şüpheli yakalandı Afyonkarahisar'da 37 aracın lastiklerini kesen şüpheli yakalandı Afyonkarahisar'da 37 aracın lastiklerini kesen şüpheli yakalandı

Son Dakika Güncel 'Bursa'yı Yıkarak Güzelleştiriyoruz' - Son Dakika


Advertisement