Bursagaz, Çevre Bilincini Aşılıyor - Son Dakika

Bursagaz, Çevre Bilincini Aşılıyor

12.01.2012 09:58
Bursagaz, Çevre Bilincini Aşılıyor, System.String[]

Türkiye'nin önde gelen doğalgaz dağıtım şirketlerinden Bursagaz, okullarda düzenlediği 'Çevre' konulu bilgi yarışması ile çevre bilinci oluşmasına katkı sağlamaya devam ediyor.

Türkiye'nin önde gelen doğalgaz dağıtım şirketlerinden Bursagaz, okullarda düzenlediği 'Çevre' konulu bilgi yarışması ile çevre bilinci oluşmasına katkı sağlamaya devam ediyor.

Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, doğalgazın, hayat konforunu artırdığı gibi çevre kirliliğine karşı da adeta bir sigorta görevi gördüğünü dile getirdi. Düzenlenecek bilgi yarışması ile öncelikle öğrencilerin çevre duyarlılığını artırmayı hedeflediklerini belirten Tola, bilgi yarışması ile sadece öğrencilerin değil, kullanılacak iletişim kanalları aracılığıyla kamuoyunun da çevre duyarlılığını pekiştirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Türkiye'nin üçüncü büyük doğalgaz dağıtım şirketi olarak sorumluluklarının farkında olduklarını ifade eden Tola, şunları dile getirdi: "Doğalgaz, hem konforlu hem çevreye duyarlı bir yakıt türü. Bu özelliklerinden dolayı yalnızca Bursa'da 550 bin kişinin üzerinde doğalgaz kullanıcısı var. Biz bu sayının daha da artmasını istiyoruz. Fakat Bursagaz olarak önceliğimiz, insanlarımızın çevre duyarlılığına sahip olmasıdır. Bunun da en kolay yolunun okullarda yapılacak faaliyetler olduğunu düşünüyoruz. Düzenlediğimiz 'Çevre' konulu bilgi yarışması sayesinde bu bilince katkı yapmayı hedefliyoruz."

Bursa'dan kazandıklarını yine Bursa'ya kazandırdıklarını ifade eden Tola, "Bursagaz olarak bizler eğitimin iyileşmesi anlamında çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bursagaz bünyesinde oluşturulan Eğitim Gönüllüleri Derneği ile ihtiyaç sahibi okullara gerekli desteği vermek amacıyla çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Bursagaz çalışanlarından oluşan bu derneğin, çalışanların desteği ile bu anlamlı yolda yürümeye devam edeceğine yürekten inanıyorum." diye konuştu.

Bursagaz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği 'Çevre' konulu bilgi yarışması ara elemeleri ilçelerde yapılacak, ara elemeler sonrası her ilçeden 3'er takımın katılımıyla yarı final gerçekleştirilecek. Ardından da ilçe birincilerinin belirlenmesiyle final turu yapılacak. Bu yıl ikincisi yapılan yarışma sonuncu birinci olan takıma 3 bin TL, ikinci olan takıma bin 500 TL, üçüncü olan gruba ise 750 TL ödül verilecek.

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Bursagaz, Çevre Bilincini Aşılıyor - Son Dakika


Son Dakika

Yangında yok olan Kalemler mahallesi, havadan görüntülendi 23:03 Yangında yok olan Kalemler mahallesi, havadan görüntülendi Manavgat'ta hareketli gece! Otel bölgesinde yeniden yangın başlayınca silahını alan ormanın içine koştu 22:59 Manavgat'ta hareketli gece! Otel bölgesinde yeniden yangın başlayınca silahını alan ormanın içine koştu HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'dan yangın açıklaması: Kim yaktıysa hesabı sorulmalı 22:25 HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'dan yangın açıklaması: Kim yaktıysa hesabı sorulmalı
Bu görüntüleri izlemeye yürek dayanmaz! İşte Marmaris'in yangından önceki ve sonraki hali 21:32 Bu görüntüleri izlemeye yürek dayanmaz! İşte Marmaris'in yangından önceki ve sonraki hali Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü 21:09 Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü Bodrum'da yangın Çökertme Koyu'na da sıçradı! Alevler her yeri esir aldı 20:29 Bodrum'da yangın Çökertme Koyu'na da sıçradı! Alevler her yeri esir aldı
Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi 19:56 Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi 17:49 Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi
Advertisement