Son Dakika Haberleri: Bursalı Dağcılardan Eksi 10 Derecede Kaplıcada Çay Keyfi

Bursalı Dağcılardan Eksi 10 Derecede Kaplıcada Çay Keyfi

3 yıl önce

Bursalı dağcılar eksi 10 derecede kar altında sıcak kaplıcada çay keyfi yaptı.

Bursalı Dağcılardan Eksi 10 Derecede Kaplıcada Çay Keyfi, System.String[]
Bursalı dağcılar eksi 10 derecede kar altında sıcak kaplıcada çay keyfi yaptı.

Bursa Uludağ Dağcılık Kulübü (ULUDAK) üyeleri eksi 10 derece kar altında sıcak kaplıcada yüzüp çay keyfi yaptı. Uludağ Dağcılık Kulübü üyeleri 1’i bayan 6 dağcı, yaklaşık 70 santimlik karda 5 saat yürüyüşün yorgunluğunu dondurucu soğuğa aldırmadan açık termalde çayla attı.

Haftalık yürüyüş kapsamında Gemlik ilçesinde bulunan ve yaklaşık bin rakımlı Delmece yaylasına tırmanan dağcılar, geceyi de burada eksi 10 derecede konaklayarak geçirdi. Sabah olunca tekrar yürüyüşe devam eden dağcılar ardından geldikleri Orhangazi ilçesine Keramet köyündeki kaplıcada yorgunluk attı.

Eski 10 derece havada sıcak suda yüzmenin anlatılmaz bir eğlence olduğunu bildiren dağcılar herkesin bu zevki tatması gerektiğini belirtti.

HER HAFTA BU TÜR ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR

Uludağ Dağcılık Kulübü Başkanı İsmet Şentürk, her hafta ilginç etkinliklere imza attıklarını söyledi. Şentürk, “Uludağ başta olmak üzere her yıl, her mevsim farklı dönemlerde Bursa çevresinde bulunan doğal güzellikleri yaşamaya devam ediyoruz. Doğa sporcuları olarak bu haftada Gemlik’e bağlı Narlı beldesinin üzerinde bulunan Delmece yaylasına karlı günde yürüyüş yaptık ve o bölgede gecede karda bir konaklama yaptık. Ertesi gün de Orhangazi’ye bağlı Keramet köyü sınırları içinde bulunan doğal termal havuzda tamamlamış olduk. Biri bayan 6 kişilik ekiple bunu gerçekleştirdik. Derin karda 5 saatlik bir yürüyüşle Delmece yaylasına ulaştık ve eksi 10 derece havada geceyi yaylada geçirdik. Biz özellikle dışarıda yatmayı tercih eriyoruz. Çünkü bunlar bizim için bir tecrübe niteliği taşıyor. O soğuk koşullarda da çok rahat bir şekilde oralarda geceleme imkanı buluyoruz.” diye konuştu.Anıtkabir'de Atatürk'e Hakaret Eden Safiye İnci, Tutuklandı Etiyopya'da Ölünün Üzerine Yatıp Diriltmeye Çalışan "Peygamber" Gözaltına Alındı!

Aynı İsimli Yanlış İlçedeki Okula Giden Öğrenciler, KPSS'ye Giremeyince Sinir Krizi Geçirdi