BÜSİBER'in düzenleyeceği zirvede siber güvenliğin sosyal bilimler boyutu ele alınacak - Son Dakika

BÜSİBER'in düzenleyeceği zirvede siber güvenliğin sosyal bilimler boyutu ele alınacak

05.04.2021 21:55
BÜSİBER'in düzenleyeceği zirvede siber güvenliğin sosyal bilimler boyutu ele alınacak, System.String[]

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi (BÜSİBER), "Sosyal Bilimler Boyutuyla Siber Güvenlik" zirvesi düzenleyecek.

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi (BÜSİBER), "Sosyal Bilimler Boyutuyla Siber Güvenlik" zirvesi düzenleyecek.

BÜSİBER'den yapılan açıklamaya göre, 10-11-12 Nisan'da çevrim içi düzenlenecek zirveye, sosyal bilimler 3. ve 4. sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilecek.

Siber güvenliği, sosyal bilimler perspektifiyle birleştirmeyi amaçlayan zirve, uluslararası ilişkiler boyutuyla siber saldırıların ve siber güç sahibi devlet ve toplulukların küresel olarak toplumları ve diplomasiyi nasıl etkilediğine odaklanacak.

Zirve, sosyoloji yönüyle siber güvenlik kültürü ve siber güvenlikle ilgili problemlerin kamu, sivil toplum ve özel sektör tarafından nasıl yönetilebileceğini de hedefliyor.

Sosyal araştırma yöntemleri başta olmak üzere, öğretim üyelerinin diğer akademik sunumlarının da yer alacağı zirveye katılacak kişilere seviye tespit sınavı uygulanacak.

Sınavı geçip kayıt yaptıran ve yüzde 100 katılım sağlayanlar ise eğitim sonrası sertifika almaya hak kazanacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Teknoloji BÜSİBER'in düzenleyeceği zirvede siber güvenliğin sosyal bilimler boyutu ele alınacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cuma namazı camilerde kılınabilecek mi? Merak edilen soruya İçişleri Bakanlığı yanıt verdi Cuma namazı camilerde kılınabilecek mi? Merak edilen soruya İçişleri Bakanlığı yanıt verdi Mağdur olan binlerce Thodex üyesinin kimlik bilgileri ve fotoğrafları ifşa edildi Mağdur olan binlerce Thodex üyesinin kimlik bilgileri ve fotoğrafları ifşa edildi Yunan Bakan Dendias'ın hadsiz sözleriyle ilgili Başbakan Miçotakis'ten tarihi itiraf Yunan Bakan Dendias'ın hadsiz sözleriyle ilgili Başbakan Miçotakis'ten tarihi itiraf Çalışmak için geldiği inşaattan düşen genç, hayatını kaybetti Çalışmak için geldiği inşaattan düşen genç, hayatını kaybetti İş insanı Cüneyt Yılmaz, 14 yaşındaki kızını boğarak öldürüp intihar etti İş insanı Cüneyt Yılmaz, 14 yaşındaki kızını boğarak öldürüp intihar etti Tweet krizi! Emniyet paylaşımı sildi, Bakan Soylu geri adım atmadı Tweet krizi! Emniyet paylaşımı sildi, Bakan Soylu geri adım atmadı Bak sen pişkine! 2 milyar dolarla sırra kadem basan Kripto Tosuncuk neler söylemiş neler Bak sen pişkine! 2 milyar dolarla sırra kadem basan Kripto Tosuncuk neler söylemiş neler Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Thodex'in kurucusuyla birlikte çekildiği fotoğrafa ilişkin açıklama: Kendisini tanımıyorum Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Thodex'in kurucusuyla birlikte çekildiği fotoğrafa ilişkin açıklama: Kendisini tanımıyorum