Büyü Bozma Bahanesiyle 2 Milyon Liralık Dolandırıcılık Davası - Son Dakika

Büyü Bozma Bahanesiyle 2 Milyon Liralık Dolandırıcılık Davası

13.09.2018 14:14
Büyü Bozma Bahanesiyle 2 Milyon Liralık Dolandırıcılık Davası

Antalya'da büyü bozma bahanesiyle 2 milyon lira civarında haksız kazanç sağladıkları iddiasıyla tutuklanan çiftin yargılanmasına devam edildi.

Antalya'da büyü bozma bahanesiyle 2 milyon lira civarında haksız kazanç sağladıkları iddiasıyla tutuklanan çiftin yargılanmasına devam edildi.

6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar T.Y.Y. ve eşi Ö.Y. ile bazı müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Sanık T.Y.Y, duruşmadaki ifadesinde "cin çıkarma" bahanesiyle E.O'dan iki yılda yaklaşık 2 milyon lira aldığı suçlamasını kabul etmedi.

Müştekinin evlenme teklifini kabul etmediği için kendisine iftira attığını savunan T.Y.Y, "Suçsuzum ve ortada bir komplo var. Bu komplo da ortaya çıkacaktır. Tahliyemi talep ediyorum." dedi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Ö.Y. ise kimseye maddi ve manevi zarar vermediğini iddia etti.

E.O. da sanıklardan şikayetçi olduğunu belirterek, "Sanığın söyledikleri doğru değil. Başkasıyla nişanlıyım ve onu seviyorum." ifadelerini kullandı.

Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilen duruşma ertelendi.

Antalya'da çok sayıda kişiyi "cin çıkarma" seansları düzenleyerek dolandırdığı iddiasıyla tutuklanan T.Y.Y. hakkında "dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık", "cinsel saldırı" ve "işkence ile eziyet" suçlarından 24 yıl, eşi Ö.Y. hakkında ise "dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık" suçundan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Bir müştekinin sanığa toplamda 2 milyon lira, diğer 7 mağdurun ise bin ile 21 bin lira arasında değişen miktarlarda para verdiği ileri sürülmüştü.

YORUMLAR
500
Mera İzmir ile Üreticiye 6 Milyon Liralık Destek Sağlandı Mera İzmir ile Üreticiye 6 Milyon Liralık Destek Sağlandı Bayburtlu çiftçilere 1,5 yılda 32 milyon liralık destek sağlandı Bayburtlu çiftçilere 1,5 yılda 32 milyon liralık destek sağlandı ŞİŞLİ'DE 2,5 MİLYON LİRALIK EKRAN KARTI ÇALAN HIRSIZLAR KAMERADA ŞİŞLİ'DE 2,5 MİLYON LİRALIK EKRAN KARTI ÇALAN HIRSIZLAR KAMERADA
Kaynak: AA

Son Dakika 3. Sayfa Büyü Bozma Bahanesiyle 2 Milyon Liralık Dolandırıcılık Davası - Son Dakika


Advertisement