Büyüdüğü Beldeye Okul Yaptırıyor - Son Dakika

Büyüdüğü Beldeye Okul Yaptırıyor

18.01.2012 14:40
Büyüdüğü Beldeye Okul Yaptırıyor, System.String[]

İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Ürkmez beldesinde büyüyüp okuyan işadamı Soner Değerli, şimdi buraya 12 derslikli bir ilköğretim okulu ve dört derslikli bir anaokulu yaptırarak eğitime katkı sağlıyor.

İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Ürkmez beldesinde büyüyüp okuyan işadamı Soner Değerli, şimdi buraya 12 derslikli bir ilköğretim okulu ve dört derslikli bir anaokulu yaptırarak eğitime katkı sağlıyor. Değerli, "Okuduğum, büyüdüğüm ve yaşadığım beldeye benim de bir eserim olsun istedim." dedi.

Daha önce de bir okulda fiziki iyileştirme yaptıran hayırsever işadamı Değerli'nin, 2010 Kasım ayında İzmir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokolden sonra 23 Haziran 2011'de okul inşaatı başladı. Değerli, ilköğretim okulunun tesisatlarından fiziki ortamına kadar her şeyinin son teknolojiyle yapıldığını ifade etti. Onun yanına, eşi Nilüfer Değerli adına da bir anaokulu yaptıracağını belirten Değerli, iki binanın iki ay içinde Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim edileceğini söyledi. Ayrıca Kızları Damla ve Irmak adına da bir kütüphane açacağını kaydeden Değerli, Ürkmez Yardımlaşma ve Eğitim Gönüllüleri Derneği'nin faaliyetlerine de destek verdiğini belirtti.

Mevcut ilköğretim okulu binasının yetersizliğini gördüğünü, Okul Müdürü Mustafa Şimşek'in de teşvikiyle bu hayırlı işe giriştiğini anlatan Soner Değerli, şunları söyledi: "Öğrencilerin sıkıntılarını görünce ben de sıkılıyorum. Okul binaları, geleceğimizin teminatı gençlerin iyi yetişmesi için çok önemli. Günümün birkaç saatini bu inşaatlarda geçiriyorum. İmkanı olan herkesi de böyle hayırlara davet ediyorum. Eğitime önem veren ve bizleri teşvik eden sivil toplum kuruluşlarına da teşekkür ediyorum."

Büyüdüğü Beldeye Okul Yaptırıyor
Büyüdüğü Beldeye Okul Yaptırıyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Büyüdüğü Beldeye Okul Yaptırıyor - Son Dakika


Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Charlie Hebdo'dan yine çirkin provokasyon! Erdoğan üzerinden Peygamberimizi ve İslam'ı hedef aldılar Messi ile kriz yaşayan Barcelona Başkanı Bartomeu istifa etti Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi