Büyük Britanya Milletler Kupası'nın Rotterdam Ayağını Zaferle Tamamladı - Son Dakika

Büyük Britanya Milletler Kupası'nın Rotterdam Ayağını Zaferle Tamamladı

07.09.2017 15:49
Büyük Britanya Milletler Kupası'nın Rotterdam Ayağını Zaferle Tamamladı, System.String[]

Hollanda’nın Rotterdam kentinde düzenlenen Milletler Kupası’nda birinciliği Büyük Britanya elde ederken, Fransa ikinci oldu.


Büyük Britanya Milletler Kupası’nın Rotterdam ayağını zaferle tamamladıHollanda’nın Rotterdam kentinde düzenlenen Milletler Kupası’nda birinciliği Büyük Britanya elde ederken, Fransa ikinci oldu.

Hollanda’nın Rotterdam kentinde düzenlenen Milletler Kupası’nda birinciliği Büyük Britanya elde ederken, Fransa ikinci oldu. Fransız ekibi elde etmişolduğu bu dereceyle Eylül ayında İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek olan Milletler KupasıFinali’ne kalifiye olmayı garantiledi.

Avrupa 1. Ligi’nin beşinci etabı olan Rotterdam yarışlarında ilk turda tüm binicilerinin hatasız parkur çıkardığı Almanya takımı(Ahlmann/Codex One, Stühlmeyer/Lacan, Beerbaum/Chiara ve Deusser/Cornet d’Amour) ikinci turda aynıperformansıgösteremedi. Fransa takımından Patrice Delaveau, Lacrimoso HDC ile iki parkuru da hatasız bitirdi. İlk turda 4 ceza puanıyapan Aymeric de Ponnat ise ikinci tuda ceza puanıalmadı.

Yine ilk turu hatasız bitiren Roger-Yves Bost ikinci parkurda elde edeceği sonuçla Fransa ekibinin kaderini belirledi. Fakat bir önceki ayak Saint Gallen’de olduğu gibi burada da 19 ceza puanına çıkan Pégase du Murier, takımın zayıf halkasıoldu. Takımın son binicisi Jerome Hurel’in Fransa’ya birincilik getirebilmesi için hatasız bir parkur çıkarmasıgerekiyordu. Maalesef parkurun sonuna doğru düşen bir sırık ve zaman cezasıtakımıaltın madalyadan etti.

İkinci yarışta üçhatasız parkura imza atan Büyük Britanya, en son 2007’de bu ayakta galibiyet yaşamıştı. Takım aynızamanda bu sezonda La Baule ve Roma Grand Prixleri’nden de zaferle ayrılmıştı. İsveçüçüncüsırayıalırken Almanya dördüncülüğü, ev sahibi Hollanda da beşinciliği elde etti. Hollanda kendi evinde en son 2003’te Eric Van der Vleuten, Jan Tops, Albert Zoer ve Peter Geerink’den oluşan bir ekiple birinci gelmişti.

Fransa genel klasmanda 310 puana yükselerek finale kalmayıgarantilemişoldu. Bundan sonraki etap 10 Temmuz’da Falsterbo’da koşulacak. Hollanda, İsveç, Almanya, İspanya ve İsviçre puan toplamak için çalışacak.


Milletler KupasıGenel Klasmanı (5.Ayak Sonrası)

1. Fransa, 310 puan

2. Belçika, 250

3. İsveç, 210

4. Irlanda, 205

5. İngiltere, 200

6. Hollanda, 195

7. İtalya, 155

8. Almanya, 140

9. İspanya, 135

10. İsviçre, 90

Büyük Britanya Milletler Kupası'nın Rotterdam Ayağını Zaferle Tamamladı

Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Büyük Britanya Milletler Kupası'nın Rotterdam Ayağını Zaferle Tamamladı - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu