Büyük gerçek 10 yıl sonra ortaya çıktı! Sağ kolu, Kaddafi'nin ölmeden önceki son planını anlattı - Son Dakika

Büyük gerçek 10 yıl sonra ortaya çıktı! Sağ kolu, Kaddafi'nin ölmeden önceki son planını anlattı

20.06.2021 09:29

Libya'nın gelmiş geçmiş en önemli isimleri arasında yer alan ve görevden ayrılma süreci nedeniyle yıllardır gündemden inmeyen Libya Eski Devlet Başkanı Muammer Kaddafi'nin resmi sözcüsü Musa İbrahim Kaddafi, Haberler.com Youtube kanalında Esra Öztürk'e önemli açıklamalarda bulundu. Musa İbrahim Kaddafi, 2011'de Kaddafi'nin Afrika Kıtası'nı özgürleştirmek ve doların yerine yerel parayı koymak için çalıştığı sırada Batı'dan tehdit aldığını ve tehditlerin üzerine Kaddafi'nin düşürüldüğünü söyledi.

Libya'nın en önemli isimleri arasında Muammer Kaddafi'nin 2011 yılında görevden düşürülmesinin ardından Libya'da siyasi istikrar bir türlü sağlanamadı. Kaddafi Sirte'de acı bir şekilde hayata veda ederken, arkasında da yüzlerce bilinmez bıraktı.

Muammer Kaddafi hükümetinin devrilmeden önceki resmi sözcüsü Musa İbrahim Kaddafi, hem devlet başkanı Muammer Kaddafi'nin görevden düşürülme süreci hem de oğul Kaddafi'nin seçim çalışmalarına ilişkin Haberler.com Youtube hesabında Esra Öztürk'e, gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.

KADDAFİ'NİN ÖLMEDEN ÖNCEKİ BÜYÜK PLANI

Libya Eski Devlet Başkanı Kaddafi'nin görevden düşürülmeden önceki büyük planını açıklayan Musa İbrahim Kaddafi, o sıralar hükümetlerinin Afrika'nın özgürleştirilmesi ve doların etkisinin azaltılması üzerinde çalıştığını söyledi. İbrahim Kaddafi, "2011'de Libya hükümetinin resmi sözcüsü olarak atandım. Gurur, bağlılık ve inançla yürüttüğüm bir görevdi. Zor şartlar altındaydık. Bizim ve Libyalı çocukların başına sekiz aydan fazla süredir bomba yağıyordu. Libya, Kaddafi liderliğinde Libya'da kurulan Afrika Birliği'ni güçlendirmeye çalışıyordu. Ve güçlü Amerika dolarının yerini altın rezervi üzerinde oluşturulacak ortak Afrika para biriminin almasını sağlamak istiyordu. Afrika bankalarını ve ekonomilerini kapitalizme bağlı sistemden bağımsızlaştırmak istiyordu. Batı bizimle yıllarca konuştu ve Afrika'yı özgürleştirme projemizden vazgeçmemiz için baskı yaptı. Reddettiğimizde ise 2011'de sahte bir devrim yaptılar. Elbette Libya'nın iç cephede bazı sorunları vardı. Ancak hepsinin ulusal bağlamda çözülmesi mümkündü. Fakat Batı, Libya'ya "o renkli baharı" getirmeyi tercih etti" dedi.

Libya hükümetini eski sözcüsü Musa İbrahim Kaddafi'nin Haberler.com Youtube hesabında Esra Öztürk'e yaptığı özel açıklamalar şu şekilde:

"Ülkede geniş çaplı mitingler ve toplantılar organize ettik. Amacımız Libya'da olanları kabul etmemek. Libya'nın sonsuza dek kaybolmasına müsaade etmemek. Ulusal varlıklarımızın yabancı güçler tarafından çalınmasına müsaade etmemek. Ve Libyalıları meseleyi kendi kontrolüne almaları için yüreklendirmek.

"LİBYALILAR İÇ ÇÖZÜMDEN YANA"

Libya'daki problemleri, Libyalılar kendileri çözmek istiyor. Libya, siyasi sahneyi domine eden yabancı güçlerden kopmak istiyor. Öncelikle Seyfülislam Kaddafi, Libya vatandaşı ve Libya nüfusunun büyük çoğunluğu tarafından takdir edilen genç bir lider. Yenilikçi olması ve gençliğinden beri ülkeyi ileri taşıma düşüncesi yönüyle biliyor. Ekonomiyi, kültürü, ekonomiyi ve kalkınmayı ileri taşıma hedefinde. Bu yüzden Libyalı gençler, Seyfülislam Kaddafi'yi sorun çözücü olarak görüyorlar. Türkiye'deki izleyicilerimize hatırlamak isterim ki 2011 yılında Libya'ya yönelik suçlamaların hepsi asılsız çıktı. Liderimiz Kaddafi'ye ve ordusuna yönelik tek bir suçlamayı kanıtlayamadılar.

RUSLARLA İŞ BİRLİĞİ YAPIYORLAR MI?

Libya'nın meseleleri, Libyalıların elinde olmalı. Almanların, Fransızların, Amerikalıların, Rusların veya Mısırlıların değil. Neden Libya'nın sorunları, ekonomik sıkıntıları, yabancı güçlerin başkentlerinde konuşuluyor. Seyfülislam, Libyalıların iradesi dışında kimseyi temsil etmiyor. Aksinin düşünülmesinden de rahatsız. Uluslararası bir toplum varsa, onlarla birlikte çalışmaktan memnun olacağını söylüyor. Amacı, Libya'yı siyasi istikrara kavuşturmak ve siyaset sahnesinde Libya'ya liderlik etmek. Libyalıların kendi gözetiminde adil bir seçim yapmak istiyoruz. Seyfülislam'ın yeniden ulusal uzlaşı, ulusal diyalog ve ulusal egemenlik projeleri var. Seyfülislam, Libya'nın tüm kentlerinde geniş çaplı görüşmeler yapıyor. Her yerde hoş karşılanıyor. Libyalıların kendi geleceklerine karar vermelerini söylüyor.

"HAFTER DIŞ GÜÇLERE HİZMET EDİYOR"

Hafter ve diğerleri savaş suçu işliyor. Hiçbirinin kalbinde Libya'nın çıkarları yok. Hafter bir Amerika ajanı, CIA ve Amerikan istihbaratına hizmet ediyor. Günün her saati yabancı hükümetlerle görüşme halinde. Hiçbir ulusal birliğe ait değil ve Libya'yı temsil edemez. 25 yıl boyunca tam anlamıyla CIA tarafından çalıştırılmış ve maaş ödenmiş olması hakkında bilmek istediğiniz her şeyi ortaya koyuyor."

Büyük gerçek 10 yıl sonra ortaya çıktı! Sağ kolu, Kaddafi'nin ölmeden önceki son planını anlattı

Son Dakika Dünya Büyük gerçek 10 yıl sonra ortaya çıktı! Sağ kolu, Kaddafi'nin ölmeden önceki son planını anlattı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)
  • Tahir Alpar: ALLAH mekanını CENNET etsin fikirlerinin devamında idari kadroların başa gelip İslam birliğinin temel taşlarından biri olmalarını vesile kılsın . Cevap Yaz 27 1 Yayından Kaldır
500

Son Dakika

00:37 "'Keşke evimiz yansaydı' diyecekler" sözleriyle tepki çeken Belediye Başkanı Özeren: Açıklamam yanlış anlaşıldı Tokyo Olimpiyatları'nda tarihi başarıya imza atan Yasemin Adar'a TRT muhabirinden tepki çeken ifade: Bronz ama olsun 00:16 Tokyo Olimpiyatları'nda tarihi başarıya imza atan Yasemin Adar'a TRT muhabirinden tepki çeken ifade: Bronz ama olsun Vahşice katledilen Azra'nın kavga ettiği söylenen ablası konuştu: Kavga etmedik, tecavüz bulgusu yok 23:35 Vahşice katledilen Azra'nın kavga ettiği söylenen ablası konuştu: Kavga etmedik, tecavüz bulgusu yok
23:06 "23 kardeşim var, bir tek beni sığdıramadılar" diyen genç kız, kendini üst geçitten attı Komutandan provokasyonlara karşı alkışlanacak hareket! Nöbet tutan gençleri tek tek uyardı 22:51 Komutandan provokasyonlara karşı alkışlanacak hareket! Nöbet tutan gençleri tek tek uyardı Yürek yakan anlar! Ölen yakınının dakikalarca yüzünü okşadı 19:43 Yürek yakan anlar! Ölen yakınının dakikalarca yüzünü okşadı
Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Muhittin Böcek'in 18:34 Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Muhittin Böcek'in "Ne olur helikopter gönderin" sözlerine yanıt: Dürüst bir cümle olmadı Adıyaman'da ayarsız şiddet! 13 yaşındaki kız çocuğunu önce saçından tutup sürüklediler sonra da tekme tokat dövdüler 15:46 Adıyaman'da ayarsız şiddet! 13 yaşındaki kız çocuğunu önce saçından tutup sürüklediler sonra da tekme tokat dövdüler
Advertisement