Büyük Menderes Nehri Taştı - Son Dakika

Büyük Menderes Nehri Taştı

17.02.2012 16:00
Büyük Menderes Nehri Taştı, System.String[]

Yenipazar ilçesinde Büyük Menderes Nehrinin taşması sonucu çoğunluğu karnabahar fidelerinin bulunduğu dikili tarlalar sular altında kaldı.

Yenipazar ilçesinde Büyük Menderes Nehrinin taşması sonucu çoğunluğu karnabahar fidelerinin bulunduğu dikili tarlalar sular altında kaldı.

Atçalı çiftçi Veysel Başoğlu, yaşanan sel nedeniyle ürününün tarlada kaldığını belirterek "Bu bölgede benim 3 tarlam var. Karnabahar dikerek geçimini sağlıyorum. 25 bin fidanım telef oldu. Zararım 15 bin TL civarında. Benim gibi birçok çiftçi mağdur oldu. Önümüzdeki sene de karnabahar dikeceğimi zannetmiyorum"dedi.

Zararının devlet tarafından karşılanmasını isteyen Başoğlu, "Aşırı yağışlar nedeniyle zaten sıkıntı çekiyorduk. Bir de bölgemize çok yakın olan Kemer ve Adıgüzel barajlarının kapaklarının açılmasıyla birlikte Büyük Menderes Nehri'nin bazı bölgelerinde patlamalar meydana geldi. Perişan vaziyetteyiz" diye konuştu.

Öte yandan selin karayoluna ulaşması sonucu Atça-Yenipazar karayolu bir süre trafiğe kapandı. Daha sonra trafik akışı tek şerit halinde kontrollü olarak verilmeye başlandı.

- AYDIN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Büyük Menderes Nehri Taştı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Avukata bıçakla saldırıp kör eden peruklu saldırgan, boşanma davasındaki müvekkilin kocası çıktı Koronavirüslü yolcu dayısının HES kodu ile seyahat etti, tüm otobüs karantinaya alındı Giresunspor, yenik duruma düştüğü maçta Adanaspor'u 4-3 mağlup etti Şarkıcı Ebru Polat, evine gelen elektrik ve doğal gaz faturasına veryansın etti Rus medyası Türk SİHA'larını konuşuyor: Rusya SİHA savaşına hazır değil 4 el ateş ettiği ablasını öldürüp soğukkanlılıkla anlattı: Namusumuza leke getirdi