Büyük Ödül Nuri Bilge Ceylan'a - Son Dakika

Büyük Ödül Nuri Bilge Ceylan'a

22.05.2011 22:35
Büyük Ödül Nuri Bilge Ceylan'a, System.String[]

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan, 64 Yönetmen Nuri Bilge Ceylan, 64. Cannes Film Festivali'nde, "Bir Zamanlar Anadolu"da filmiyle "Büyük Ödül"ü kazandı.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan, 64 Yönetmen Nuri Bilge Ceylan, 64. Cannes Film Festivali'nde, "Bir Zamanlar Anadolu"da filmiyle "Büyük Ödül"ü kazandı.

Yapımcılığını Zeynep Özbatur Atakan'ın üstlendiği, Yılmaz Erdoğan, Taner Birsel, Muammer Uzuner, Ahmet Mümtaz Taylan'ın başrollerini paylaştığı filmin çekimleri Keskin'de gerçekleştirildi.

Bosna Hersek ve Türkiye ortak yapımı olan ve Eurimages tarafından desteklenen film, bir doktor ve bir savcının 12 saatlik hikayesini anlatıyor.

Gökhan Tiryaki'nin görüntü yönetmenliğini yaptığı, 2 saat 35 dakika süren filmin senaryosu, Ercan Kesal, Nuri Bilge Ceylan ve Ebru Ceylan tarafından kaleme alındı. - Ankara

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Büyük Ödül Nuri Bilge Ceylan'a - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor Samuel Eto'o 1 yıl aradan sonra İspanya 3. Lig takımıyla futbola dönmeye hazırlanıyor Bakan Elvan, ekonomide yeni yol haritasını madde madde anlattı: Reform niteliğinde olan her konuda gerekli adımları atacağız Aziz Yıldırım'ın Düzce'de adının verildiği caddeye tabela asıldı ABD'li ilaç şirketi Moderna, birkaç milyon doz koronavirüs aşısı üretti Pfizer ve BioNTech'in ürettiği koronavirüs aşısının dağıtımına ABD'nin 4 eyaletinde başlandı Son Dakika: Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un koronavirüs testi pozitif çıktı Sütyen paylaşımlarıyla olay olan ünlü şarkıcı Aynur Aydın'dan peş peşe cesur pozlar