Büyük Önder Atatürk Edirne'de sevdiği şarkılarla anıldı - Son Dakika

Büyük Önder Atatürk Edirne'de sevdiği şarkılarla anıldı

10.11.2022 22:07

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84. yılında sevdiği şarkıların seslendirildiği konserlerle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84. yılında sevdiği şarkıların seslendirildiği konserlerle anıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla "Atatürk'ü Anma Özel Konseri" düzenledi.

Topluluğun Türkocağı Caddesi'ndeki binasında sanat yönetmeni Halil Erseven yönetimindeki konserde Ulu Önder Atatürk'ün sevdiği eser seslendirildi.

Konsere Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ve eşi Dilek Kırbıyık, Süloğlu Kaymakamı Özgür Kaya, Havsa Kaymakamı İsmail Hakkı Batı, Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak ve müzikseverler katıldı.

Edirne Belediyesi Çocuk Korusu da Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı'nda şef Yaşar Özel yönetiminde Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği şarkılarını seslendirdi.

Konseri Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve eşi Esra Gürkan da dinledi.

Bu arada Gençlik ve Spor Müdürlüğünce de anma programları kapsamında "Atatürk'ü anma halk bisiklet turu" düzenlendi.

Atatürk Anıtı'ndan başlayan tur Karaağaç'ta sona erdi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Edirne'den deprem bölgesine 24 ekip ve 40 araçlık arama kurtarma ekibi gönderildi Edirne'den deprem bölgesine 24 ekip ve 40 araçlık arama kurtarma ekibi gönderildi Sinan Ateş'in katil zanlısı Eray Ö. Edirne'de yakalandı Sinan Ateş'in katil zanlısı Eray Ö. Edirne'de yakalandı Sinan Ateş'in katil zanlısı Eray Ö. Edirne'de yakalandı Sinan Ateş'in katil zanlısı Eray Ö. Edirne'de yakalandı

Son Dakika Güncel Büyük Önder Atatürk Edirne'de sevdiği şarkılarla anıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement