Son Dakika Haberleri: Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

10 gün önce

Erzincan'da, Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 80. yılında düzenlenen törenle anıldı.

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz, System.String[]
Erzincan'da, Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 80. yılında düzenlenen törenle anıldı.

Anma programı, sabah Belediye önündeki Atatürk Anıtı'na Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu İdari Kurmay Tuğgeneral Bülent Temizer ile Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy'un çelenk bırakmasıyla başladı.

Program, saat 09.05'de siren sesi eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.

Daha sonra İl Müftülüğü Konferans Salonu'ndaki anma etkinliğinde, Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından günün önemi ve Atatürk'ün askeri kişiliğini anlatan konuşmalar yapıldı.


Atatürk'ün biyografisine de yer verilen programda şiir dinletisi ile sinevizyon gösterimi yapıldı. Program, öğrencilerin hazırladığı "Atatürk Oratoryosu" ile sona erdi.

Anma törenine, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 3. Ordu İdari Kurmay Tuğgeneral Bülent Temizer, kamu kurumlarının amirleri, askerler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Erdoğan'dan Bahçeli Görüşmesine İlişkin İlk Açıklama: Seçim İttifakını Masaya Yatıracağız Erdoğan'dan Patates ve Soğan Fiyatlarına İlişkin Açıklama: Stokçuluk Yapanlar Bedelini Ödeyecek

Gülben Ergen'den Olay Yaratacak Açıklama: Kendimi Kırbaçlamak İstedim Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması 1 Aralık'ta Başlıyor! Uymayana 715 Lira Para Cezası Kesilecek