Son Dakika Haberleri: Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

2 gün önce

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla Bilecik'in İnhisar ilçesinde tören düzenlendi.

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz, System.String[]
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla Bilecik'in İnhisar ilçesinde tören düzenlendi.


Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende, Atatürk Anıtı'na çelenkler bırakıldı, saat 09.05'te siren seslerinin çalınmasıyla saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.


Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen anma etkinliğinde konuşan Çok Programlı Anadolu Lisesi coğrafya öğretmeni Havva Sakızcıoğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı olduğunu ifade ederek, "Görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik, uluslar arası ilişkilerde güvenirlik, barış ve insan severlilik değerleri ile de evrensel bir kişidir. Atatürk, yalnız bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı değil, aynı zamanda büyük bir devrimci ve düşünce adamıdır." diye konuştu.

Etkinlik, şiirlerin okunması, Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo ve sinevizyon gösterisi ile kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.


Tören ve anma etkinliğine, Kaymakam Mehmet Sami Yılmaz, Garnizon Komutanı Jandarma Süleyman Batur, İlçe Emniyet Amiri Naif Bayan, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Behzat Ç.'nin Efsane Oyuncusu Erdal Beşikçioğlu'ndan Takdir Toplayan Açıklama: Devlet Öl Deseydi Ölürdük Karslı Esnafa Ait Aracın Plakasını Gören, Durdurup Fotoğraf Çektiriyor

Elon Musk Tüm Dünyaya İnternet Sağlayacak Bir Ağ Kuracak! İnternet Hızı ise Uçacak CHP'li Belediye Başkanı Partisinden İstifa Edip AK Parti'ye Geçti