Son Dakika Haberleri: Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

5 gün önce

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında Siirt, Elazığ ve Şırnak'ta törenlerle anıldı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında Siirt, Elazığ ve Şırnak'ta törenlerle anıldı.

Siirt'teki ilk tören, Vali Ali Fuat Atik, Garnizon Komutan Vekili Albay Mehmet Fevzi Kenasarı ve Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın'ın Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Siren eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Tören, Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapıldığı programda, öğrenciler tarafından şiirler okundu.

"Atatürk ve 10 Kasım" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Siirt Takasbank Güzel Sanatlar Lisesince hazırlanan "Atatürk'ü Anma Gösterisi" sunuldu. Bu sırada salondakiler duygulu anlar yaşadı. Okulun korosu Atatürk'ün sevdiği şarkı ve türküleri seslendirdi.

Törenler, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce hazırlanan "Atatürk Resimleri" sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

Programa Vali Atik, Garnizon Komutan Vekili Albay Kenasarı ve Siirt Belediye Başkan Vekili Taşkın ile Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, kamu kurumları, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bu arada, Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören sırasında polis ekiplerince Ali Gaffar Okkan Caddesi'nde şüpheli görülen plakasız otomobilin çevresinde güvenlik önlemi alındı. Yapılan incelemede otomobilin, törene katılan bir öğretmene ait olduğu anlaşıldı.Atatürk Anıtına Baltayla Saldıran Kadın Serbest Bırakıldı ASELSAN'dan Tam Kadro Anıtkabir Ziyareti

Atatürk'e Hakaretten Tutuklanan Üniversiteli Kız, Adli Kontrolle Serbest Bırakıldı Atatürk Büstüne Saldırıldığını Duyan Çocuğun Verdiği Tepki Sosyal Medyada Büyük Beğeni Topladı