Son Dakika Haberleri: Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

3 ay önce

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80'inci yılı dolayısıyla Giresun'un Görele ve Doğankent ilçelerinde tören düzenlendi.

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz, System.String[]
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80'inci yılı dolayısıyla Giresun'un Görele ve Doğankent ilçelerinde tören düzenlendi.

Görele Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende, siren sesiyle beraber bayraklar yarıya indirildi. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde devam eden programda, Atatürk'ün hayatı sinevizyon gösterimi ile sunulurken, Görele İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiirler okundu.

Programa Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş, Belediye Başkanı Tolga Erener, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Dede, siyasi partilerin ilçe başkanları, diğer daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Doğankent

Doğankent'te Hükümet Konağı bahçesindeki törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu.

Doğankent Anadolu Çok Programlı Lisesinde devam edilen törende Atatürk'ten özlü sözler anlatıldı. İlçe genelinden şiir, resim ve sportif faaliyetlerde dereye giren öğrencilere de ödülleri verildi.

Programa Doğankent Kaymakamı Muhammet Emre Canpolat, Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Astsubay Başçavuş Tuncay Doğancı, Emniyet Amiri Nurşani İlter ve vatandaşlar katıldı.İran Resmi Haber Ajansı, Suriye'de Gerçekleşen Patlamanın Faili Olarak Necati Şaşmaz'ın Fotoğrafını Paylaştı Koyun Kesen Babasına Yardım Eden 13 Yaşındaki Çocuk, Korkunç Şekilde Can Verdi

Son Dakika! TSK, Terör Örgütünün Taciz Ateşi Sonrası Tel Rıfat'ı Vurdu