Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz - Son Dakika

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

10.11.2016 16:16
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz, System.String[]

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 78. yılı dolayısıyla Sakarya'nın Söğütlü, Ferizli, Kaynarca, Taraklı ve Karasu ilçelerinde anma törenleri düzenlendi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 78. yılı dolayısıyla Sakarya'nın Söğütlü, Ferizli, Kaynarca, Taraklı ve Karasu ilçelerinde anma törenleri düzenlendi.

Söğütlü'deki program, Kaymakamlık önündeki Atatürk Büstüne Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Hüseyin Genç tarafından çelenk konulmasıyla başlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Türk Fransız Kardeşlik İlköğretim Okulu Konferans Salonunda günün anlam ve önemini belirten tiyatro oyunu, müzik dinletileri düzenlendi, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Ferizli

Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan ve Belediye Başkanı Ahmet Soğuk tarafından Atatürk Büstüne çelenk konmasıyla başlayan programda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Ferizli Recepbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen anma programında günün anlamını belirten tiyatro gösterimi yapıldı, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Kaynarca

Kaynarca Hükumet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Buradaki törene Kaymakam Kemal Şahin, Belediye Başkan Vekili Turan Zengin, Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Kaya, ilçe Emniyet Amiri Sait Özmen, ilçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Kamil Aksoy, siyasal parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

Kaynarca Belediyesi Konferans Salonunda Kaynarca Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından düzenlenen anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler, Atatürk'ü anlatan Oratoryo ve slayt gösterisine yer verildi.

Taraklı

Hükumet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtına Kaymakam Muhammet Kaya ve Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan programda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Taraklı Ortaokulu'nda düzenlenen programda şiirler ile günün anlam ve öneminin belirten konuşmalar ile Oratoryo gösterisi yapıldı. Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Karasu

Kaymakamlık bahçesinde düzenlenen tören Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı.

Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri öğretmen ve öğrenciler katıldığı törende İstiklal Marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu.

Tören, Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Lisesi Konferans salonunda düzenlenen anma programı ile sona erdi.

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz - Son Dakika


Son Dakika

Öksürük krizine giren Putin'in sağlık durumu hakkında bomba iddia: Kanser nedeniyle ameliyat oldu Oyuncu Öykü Çelik'in koronavirüs paylaşımı tepki çekti, apar topar kaldırdı Ford Otosan'ın Gölcük fabrikasındaki yüzlerce işçi evlerinde karantinaya alındı Ezber bozan araştırma: Koronavirüs olanların en az 6 ay boyunca hastalığa tekrar yakalanma olasılığı çok düşük Hercai dizisinin Nigar'ı İnci Şen, usta oyuncu Şener Şen'in kardeşi çıktı İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama: Kısıtlama yarın başlıyor "Ben polisim" diyerek ambulans şoförünü darbeden şahıs, emlakçı çıktı Yüzde 95 etkili koronavirüs aşısı Türkiye'de 40 gönüllüye uygulandı! İlk sonuçlar tatmin edici