Büyük Zafer'in 98. yıl dönümü - Son Dakika

Büyük Zafer'in 98. yıl dönümü

30.08.2020 13:43
Büyük Zafer'in 98. yıl dönümü, System.String[]

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıl dönümü nedeniyle CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından tören düzenlendi.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıl dönümü nedeniyle CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Yücel, 26 Ağustos'ta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun 30 Ağustos'ta zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan Muharebesinin cumhuriyetin kuruluşunun en önemli aşamalarından biri olduğunu belirtti.

O gün dil, din, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Anadolu'nun kahraman evlatlarının işgal kuvvetleri ve iş birlikçilerini vatan topraklarından attığını kaydeden Yücel, "30 Ağustos her türlü yokluk, imkansızlık ve vatan hainlerine rağmen 'her şey bitti' denildiği bir anda Mustafa Kemal Atatürk'ün eşsiz liderliği ve milletin tek yumruk olarak işgalcilere ve iş birlikçilerine dur dedikleri gündür." dedi.

Törene, CHP İzmir milletvekilleri ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ilçe belediye başkanları da katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Büyük Zafer'in 98. yıl dönümü - Son Dakika


Son Dakika

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Gülben Ergen'den çok konuşulacak Seren Serengil itirafı: Zor günler değildi, çok güzeldi Eşiyle sokakta yürürken silahlı saldırıya uğrayan ayakkabıcı hayatını kaybetti Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Mustafa Cengiz'in başlattığı kampanya soruldu, Terim'in yüzü şekilden şekile girdi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı