Büyükelçiler Türkiye'nin Kovid-19 ile mücadelesini değerlendirdi - Son Dakika

Büyükelçiler Türkiye'nin Kovid-19 ile mücadelesini değerlendirdi

08.04.2021 16:21
Büyükelçiler Türkiye'nin Kovid-19 ile mücadelesini değerlendirdi, System.String[]

Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Türkiye'nin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecini en başarılı şekilde yöneten ülkelerden biri olduğunu söyledi.

Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Türkiye'nin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecini en başarılı şekilde yöneten ülkelerden biri olduğunu söyledi.

İbrahim, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının düzenlediği "Ülkemizdeki Yabancı Misyon Şeflerinin Gözünden Türkiye'nin Koronavirüsle Mücadelesi" programında konuştu.

Hazar İbrahim, salgının beklenmedik bir anda ortaya çıktığını ve hiçbir ülkenin buna hazırlıklı olmadığını vurgulayarak, buna karşılık, Türkiye'nin salgına "çok çabuk ve çok iyi" yanıt verdiğini, bu süreci en başarılı şekilde yöneten ülkelerden biri olduğunu kaydetti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "dünyada ve tarihte benzeri olmayan bir dostluğa" sahip olduğuna işaret eden İbrahim, iki ülkede, salgınla mücadelenin benzer şekilde yürütüldüğünü ve sıkı iş birliği yapıldığını dile getirdi.

Türkiye'de yaşayan Azerbaycan vatandaşlarından Kovid-19 tedavisiyle ilgili ücret alınmamasını memnuniyetle karşıladıklarını belirten İbrahim, "Biz teşekkür ediyoruz, kardeş Türkiye'mize. Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanlığına, Dışişleri Bakanlığına teşekkür ediyoruz. Bizim vatandaşlarımıza çok yardımcı oldular." ifadesini kullandı.

Büyükelçi İbrahim, salgının yayılmasını önlemek için kısıtlamaların uygulandığı dönemde, en çok özlemini duyduğu şeyin insanlara sarılmak olduğunu dile getirerek, Kovid-19 ile mücadelede aşının önemine dikkati çekti. Hazar İbrahim, herkesin, bilim insanlarının çağrısına kulak vererek, aşı olması gerektiğini vurguladı.

İbrahim, Türkiye'de yaşayan Azerbaycan vatandaşlarına da maske ve hijyen kurallarına uymaları çağrısında bulundu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Büyükelçiler Türkiye'nin Kovid-19 ile mücadelesini değerlendirdi - Son Dakika


Son Dakika

Beşiktaş'ta uçuşa geçen Rachid Ghezzal rekora koşuyor Beşiktaş'ta uçuşa geçen Rachid Ghezzal rekora koşuyor Oyuncu Ceren Hindistan, takipçisinin mesajını ifşa ederek dalga geçti Oyuncu Ceren Hindistan, takipçisinin mesajını ifşa ederek dalga geçti Kaza yapan AK Partili vekil sosyal medyadan çağrı yaptı: Acil yardım bekliyoruz Kaza yapan AK Partili vekil sosyal medyadan çağrı yaptı: Acil yardım bekliyoruz Uyuşturucu madde almak için para istediği annesini başından yaraladı Uyuşturucu madde almak için para istediği annesini başından yaraladı Çin'de e-ticaret şirketi Alibaba'ya 2,8 milyar dolar ceza kesildi Çin'de e-ticaret şirketi Alibaba'ya 2,8 milyar dolar ceza kesildi Uygunsuz mesaj atarak karısını taciz eden şahsı defalarca böyle bıçakladı Uygunsuz mesaj atarak karısını taciz eden şahsı defalarca böyle bıçakladı Bayramdan sonra düğünü vardı! Otomobiliyle 15 metreden uçan Seycan hemşire hayatını kaybetti Bayramdan sonra düğünü vardı! Otomobiliyle 15 metreden uçan Seycan hemşire hayatını kaybetti Fildişili gelin, 2 yıl sonra ablasını da Denizli'ye gelin olarak getirdi Fildişili gelin, 2 yıl sonra ablasını da Denizli'ye gelin olarak getirdi