Büyükorhan 'Gençlik Meclisi'ne Kavuşuyor - Son Dakika

Büyükorhan 'Gençlik Meclisi'ne Kavuşuyor

13.01.2012 13:06
Büyükorhan 'Gençlik Meclisi'ne Kavuşuyor, System.String[]

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Büyükorhan Gençlik Meclisi'nin kurumsallaşması için destek oluyor.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Büyükorhan Gençlik Meclisi'nin kurumsallaşması için destek oluyor.

Büyükorhan ilçesinde okuyan ve yaşayan gençler, yerel yönetimlerde daha fazla söz hakkına sahip olmak için Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin desteğiyle Büyükorhan Gençlik Meclisi çatısı altında toplanıyor. Gençlik Meclisi üyeleri, Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen'i makamında ziyaret ederek yapılan çalışmaları ve gençlik meclislerinin önemini anlattı. Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Furkan Öksüz, sadece merkezdeki değil, Bursa'nın 17 ilçesindeki gençlere ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Önceliği dağ ilçelerine verdiklerini dile getiren Öksüz, ilçede bulunan gençlerin Büyükorhan Gençlik Meclisi çatısı altında bir araya gelmeleri için tecrübelerini aktaracaklarını kaydetti.

Bursa Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Ayşe Hacıoğlu, gençlerin kent yönetimi adına bulunmaz bir fırsat olduğunu belirtti. Gönüllü çalışmaların gençlerin kişisel gelişimlerine de katkı sağladığını anlatan Hacıoğlu, gençleri sivil toplum kuruluşlarına katılmaya davet etti.

Belediye Başkanı Türkmen ise Büyükorhanlı gençlerin belediyeye getirdiği her türlü projenin destekçisi olacaklarını belirterek, her zaman gençlerin yanında olduklarını ifade etti. Türkmen, Gençlik Meclisi'nin kurumsallaşması için de ofis sözü verdi. Gençlik Meclisi üyeleri daha sonra Kaymakam Levent Yetgin'i de ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyaretlerin ardından tiyatro salonunda gençlik meclisleri yapısı, işlevleri ve amaçları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gençlik Meclisi Başkanı Onur Baylı, ilçedeki gençlerin sosyal hayatına katkı sunacak çalışmalar yapacaklarını belirtti. Baylı, kendilerine destek veren Başkan Türkmen ve Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi'ne teşekkür etti. Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Furkan Öksüz ise "Gençlik meclislerinin temel işlevleri arasında gençliğin kent yönetimlerinde söz sahibi olması, planlama, karar alma ve uygulama süreçlerinde aktif olarak yer alması, gençlikle ilgili programların teşvik edilmesi ve yaşama geçirilmesinin kolaylaştırılması vardır. Gençlik kuruluşlarının güçlendirilmesi ve sivil toplum bilincinin geliştirilmesi, gençler arasında bilgi ve deneyim alışverişinin güçlendirilmesi ve ulusal düzeyde bütüncü gençlik politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunulması yer almaktadır" diye konuştu. - BURSA

Büyükorhan 'Gençlik Meclisi'ne Kavuşuyor
Büyükorhan 'Gençlik Meclisi'ne Kavuşuyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Büyükorhan 'Gençlik Meclisi'ne Kavuşuyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu 20 yaşında intihar eden İngiliz modelin ailesi: 13 yaşında cinsel istismara uğradı