Büyükşehir 10 Bin Kişiye Ücretsiz Meslek Eğitimi Sundu - Son Dakika

Büyükşehir 10 Bin Kişiye Ücretsiz Meslek Eğitimi Sundu

19.01.2012 17:43
Büyükşehir 10 Bin Kişiye Ücretsiz Meslek Eğitimi Sundu, System.String[]

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nın 2011 yılı faaliyetlerini değerlendirdi.

Güzelbey, yaptığı değerlendirmede, "Büyükşehir Belediyesi olarak Gaziantep'in sosyal yaşamını canlandırmak amacıyla yürüttüğümüz çalışmaların en önemlilerinden birini gençlik merkezleri açarak gerçekleştirdik. Kentin eğitimden sağlığa, alt yapıdan çevre sorunlarına, işsizlikten sosyal yaşama birçok sorununun çözümü için kolları sıvadık. Bunu da kimseden bir şey beklemeden kendi imkanlarımızı kullanarak şehrimize ayrı değerler katmaya çalışarak yapıyoruz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak açtığımız meslek edindirme kursları ile belediyeciliğe farklı bir bakış açısı getirdik. Aşçılık, pastacılık, mozaik, kuaförlük, dil eğitimi, el sanatları, bilgi, beceri ve hobi kursları olmak üzere 50 ayrı branşta 7 yılda 65 bin gencimize ücretsiz mesleki eğitim verdik. Kurslardan altın bileziği alarak ayrılan gençler, eğitim gördükleri alanlarda iş sahibi oluyorlar" diye konuştu.

"Amacımız, gençlerimizi atıl durumdan kurtarıp topluma faydalı bireyler haline getirmek ve ev hanımlarımızın, emeklilerimizin ve kişisel gelişim isteyen herkesin, bu kurslar sayesinde sosyalleşmesini sağlamaktır" diyen Güzelbey, "Ücretsiz olan kurslarımıza her yaştan vatandaşımız katılabilmekte, açılan kurslarımıza ilgi her geçen gün artmaktadır. Gençlerimizin, atılacakları iş yaşamı öncesi aldıkları eğitimin onlara verilmiş altın bilezik olduğunu unutmamak lazımdır. 2011 yılı kurs dönemimizde 5 bin 359 kadın ve 4 bin 256 erkek olmak üzere toplam 9 bin 615 vatandaşımıza mesleki ve sanatsal eğitim verdik. Ayrıca, maddi durumu yetersiz gençlerimize eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için açtığımız ücretsiz üniversite hazırlık kursuna 2011 yılında katılan öğrencilerimizin yüzde 95'i sınavda başarılı oldu" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, 2011 öğretim yılında yerleştirmede yüzde 48,15 oranla, 2 bin öğrenciden 963'ü üniversiteye yerleştiğini belirterek, "Eğitim dönemlerinde kursiyerlere yönelik sağlık, insan ilişkileri, psikoloji, tarih, kişisel ve mesleki gelişim alanlarında seminer, konferans ve paneller düzenlenmektedir. Bu sayede, sosyal projeler ve gençlik merkezleri sosyal sorunlarında azalmasında etkin rol üstlenmektedir. Gençlerimizin sosyal yaşam içerisinde aktif ve üretken bireyler olarak yer almalarını önemsiyoruz. Bunu sağlamak için yapılacak her türlü çalışmanın öncüsü ve destekçisi olduğumuzu açtığımız gençlik merkezleri, bu merkezlerde verdiğimiz meslek edindirme kursları ile göstermiş olduk. 2012 yılında da hizmetlerimizi artırarak daha çok vatandaşımıza ulaşmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. - GAZİANTEP

Büyükşehir 10 Bin Kişiye Ücretsiz Meslek Eğitimi Sundu
Büyükşehir 10 Bin Kişiye Ücretsiz Meslek Eğitimi Sundu
Büyükşehir 10 Bin Kişiye Ücretsiz Meslek Eğitimi Sundu
Büyükşehir 10 Bin Kişiye Ücretsiz Meslek Eğitimi Sundu
Büyükşehir 10 Bin Kişiye Ücretsiz Meslek Eğitimi Sundu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Büyükşehir 10 Bin Kişiye Ücretsiz Meslek Eğitimi Sundu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı Koronavirüs tedavisi gören ünlü iş insanı Rahmi Koç taburcu oldu Yasak Elma'dan 5 oyuncu birden ayrılıyor! Başrol Şevval Sam'dan ilk yorum geldi Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasının detayları belli oldu! Peşin ödeyen büyük indirimi kapar Türkiye'nin Libya'ya verdiği sahil güvenlik eğitimine İtalyan basınından ilginç yorum: Anahtar Erdoğan'ın elinde Dert dinleme başı 10 TL alan genç gezgin, derdiyle kendisini ağlatana da 100 TL veriyor Bir adama saldırıp pantolonunu indirmişti! Meğer 'Azman' yavrularını korumak için saldırmış Azerbaycan ordusu, Turan taktiğini uygulayarak Ermenistan'ın belini kırdı