Büyükşehir, 50 Köye Çocuk Oyun Grubu Kurdu - Son Dakika

Büyükşehir, 50 Köye Çocuk Oyun Grubu Kurdu

27.05.2019 13:48
Büyükşehir, 50 Köye Çocuk Oyun Grubu Kurdu, System.String[]

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, çocukların gönlünce eğlenebilmesi amacıyla 7 taşra ilçeye bağlı 50 kırsal mahalleye (köy) çocuk oyun grubu kurdu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in "Çocuk dostu kent olacağız, Şehitkâmil'de, Şahinbey'de ne varsa aynısı diğer ilçelerde de olacak" sözleri, yeni hizmet anlayışının omurgasını oluşturdu. Bu doğrultuda çalışmalarına hız kesmeden devam eden Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, "Oyun alanı olmayan hiçbir köy kalmasın" diyerek, çocukların ayağına oyun grubu getirdi. Nurdağı, İslahiye, Araban, Karkamış, Yavuzeli, Oğuzeli ve Nizip ilçesindeki 50 köye kurduğu çocuk oyun grubunu, miniklerin beğenisine sunuldu. İçerisinde; zıp zıp, salıncak, tahterevalli, tek, iki, üç kuleli oyun alanları, silindir ve kaydırakların yer aldığı alanları ilçe halkına kazandıran Büyükşehir, çocukların daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde eğlenerek sosyalleşebileceği bir ortam oluşturdu.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki günlerde taşra ilçelerindeki diğer köylere de oyun alanı kurulması için çalışmalarına devam edecek.

OYUN GRUBU KURULAN KÖYLER

Nurdağı ilçesi; Şatırhöyük, Bademli, Noğaylar, Kömürler, Gözlühöyük (Kırkağaç). Araban ilçesi; Yukarıkaravaiz, Fakılı, Köklüce, Hisar, Küçüklü. Karkamış ilçesi; Kelekli, Elifoğlu, Soylu, Yeşerti, Çiftlik. Oğuzeli ilçesi; Şahinbey, Direkli (Yeşilyurt Mezrası), Yeşildere, Körkün, Yakacık, Büyükkaracaören, Çatalsu, Gündoğan. Nizip ilçesi; Uluyatır, Suboyu, Sekili, Tatlıcak, Duraklı, Samandöken, Gevence, Gürbaşak, Saray, Dayıdağı, Turlu, Kamışlı. Yavuzeli ilçesi; Örenli, Süleymanobası, Ballık, Saraymağara, Karabey, AşağıHöcüklü (Çukuryurt), Beğendik. İslahiye ilçesi; Yeşilyurt, Sulumağara, Yolbaşı, Şerikanlı, Hasanlök, Boğaziçi, Örtülü ve İslahiye Merkez.

Büyükşehir, 50 Köye Çocuk Oyun Grubu Kurdu

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Büyükşehir, 50 Köye Çocuk Oyun Grubu Kurdu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İETT çalışanı saldırıya uğradı! Yerlerin kan gölüne döndüğü olayda şoför hastanelik oldu İsmi ve senaristi değişen Babam Çok Değişti dizisi final yapma kararı aldı BAE'nin ABD ile yaptığı F-35 savaş uçağı anlaşmasının bedeli 23 milyar dolar Burak Yılmaz'dan Fenerbahçe'ye transfer olan Mesut Özil'e olay gönderme İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Hastalığı yüzünden zor günler geçiren Neslihan Atagül'ün son hali hayranlarını üzdü Babasının 2 tır şoförüyle tartıştığını gören çocuk, torpidodan aldığı silahla dehşet saçtı: 1 ölü, 1 yaralı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü