Büyükşehir Belediyesi 'Anadolu'nun Fethi 1071' festivalinde yerini aldı - Son Dakika

Büyükşehir Belediyesi 'Anadolu'nun Fethi 1071' festivalinde yerini aldı

24.08.2020 11:36
Büyükşehir Belediyesi 'Anadolu'nun Fethi 1071' festivalinde yerini aldı, System.String[]

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Bitlis-Ahlat'ta düzenlenen 1071 Malazgirt Zaferi'nin 949. yıldönümü anma etkinliklerine katılıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Bitlis- Ahlat'ta düzenlenen 1071 Malazgirt Zaferi'nin 949. yıldönümü anma etkinliklerine katılıyor. 1071 Malazgirt Zaferi'nin ruhuna ortak olan Büyükşehir Belediyesi, etkinliklerde stant ve çadır kurarak Kayseri'nin yöresel değerlerini de tanıtıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 23-26 Ağustos tarihleri arasında Muş'un Malazgirt ve Bitlis'in Ahlat ilçelerinde eş zamanlı düzenlenen ve 25-26 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek olan "Anadolu'nun Fethi 1071" anma programı etkinliklerinde çadır ve stant kurarak yerini aldı. Dört gün boyunca birbirinden çeşitli geleneksel etkinliklerle büyük bir coşkuyla kutlanacak programda Kayseri Büyükşehir Belediyesi açtığı stantta Kayseri'nin yöresel lezzetleri ve yöresel değerlerini de tanıtıyor. Büyükşehir Belediyesi kurduğu stantta Soğanlı Bebeği başta olmak üzere, pastırma, Kayseri mantısı, gilaboru, çemen, nevzine, kedi bacağı ve daha pek çok lezzeti Anadolu'nun Fethi 1071" festivalinde gözler önüne serdi.

Okçular Vakfı tarafından düzenlenen etkinliklerde 37 tematik çadır, toy temsilleri, beşik toyu, gelin gelme toyu, tuşo toyu (bebeğin ilk adımı) sağdıç atışması gibi geleneksel etkinlikler düzenlenecek.

20 geleneksel el sanatları atölyesi ile Ahlat esnaf ve sanatkarlarının yer alacağı etkinliklerde; kök börü, atlı cirit gibi geleneksel sporlar ve atlı okçuluk gösterileri de yer alacak. Okçuluk deneyimleme alanlarının kurulacağı alanda ziyaretçiler, yay-deri-ok, hat atölyelerine katılabilecek.

Sınırlı sayıda katılımın olacağı etkinlikler coronavirüs tedbirleri altında gerçekleştirilecek. - KAYSERİ

Büyükşehir Belediyesi 'Anadolu'nun Fethi 1071' festivalinde yerini aldı
Büyükşehir Belediyesi 'Anadolu'nun Fethi 1071' festivalinde yerini aldı
Büyükşehir Belediyesi 'Anadolu'nun Fethi 1071' festivalinde yerini aldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Büyükşehir Belediyesi 'Anadolu'nun Fethi 1071' festivalinde yerini aldı - Son Dakika


Son Dakika

Almanya'da halk sandık başında! Merkel veda ediyor, veliahtı 10:05 Almanya'da halk sandık başında! Merkel veda ediyor, veliahtı "Türk Armin" ülkenin başına geçmeye hazırlanıyor Papazların Batı Trakya'daki müftüleri kendilerinin seçmek istemesine protesto mektubu: O zaman Patriği de Türkiye seçsin 09:40 Papazların Batı Trakya'daki müftüleri kendilerinin seçmek istemesine protesto mektubu: O zaman Patriği de Türkiye seçsin Cinsel ilişki esnasında balkondan düşen kadın, son model arabanın üzerine düştü 09:33 Cinsel ilişki esnasında balkondan düşen kadın, son model arabanın üzerine düştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 09:09 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Barınamıyoruz" eylemlerine tepki gösterdi: Hayatınız yalan Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında dev yatırım hazırlığı 09:02 Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında dev yatırım hazırlığı Aygün Aydın, sosyal medyada paylaştığı cesur pozları ile gündemden düşmüyor 08:53 Aygün Aydın, sosyal medyada paylaştığı cesur pozları ile gündemden düşmüyor
00:52 "Kapıdan sokmam" demişti! Emre Belözoğlu'nun anlattıkları, Rize başkanı ile çelişti ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı 18:54 ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı
Advertisement