Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Turan."Ulaşım ile İlgili Kapasite Artırıcı Önlemler... - Son Dakika

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Turan."Ulaşım ile İlgili Kapasite Artırıcı Önlemler...

07.09.2012 18:26
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Turan.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, ulaşım sorununu çözecek önlemler alınması konusunda çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, ulaşım sorununu çözecek önlemler alınması konusunda çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Turan, Ulaşım Ana Planı (SUAP) süreciyle ilgili Sakarya'daki sivil toplum kuruluşları için bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Turan, yapacakları projede toplumun tüm kesiminin görüşlerine önem verdiklerini belirterek, bu anlamda herkesin görüşünü kendilerine bildirmesi gerektiğini anlattı.

SUAP'ın ilk etabının 6 ayda raporlandığına işaret eden Turan, Sakarya Üniversitesi'nden (SAÜ) ulaşımla ilgili 4 öğretim üyesinin de rapor sürecinde rol aldığını ifade etti.

Turan, projenin 3. aşamasında modelleme yapacaklarını ve bu şekilde ulaşım sorunlarını azaltacaklarını dile getirdi.

Bu kapsamda vatandaşlarla anket yapacaklarına dikkati çeken Turan, "Trafik hareketliliği, hız etütleri, yoğunluk etütlerinin tespit edilmesi gerekiyor. Bisiklet ulaşımı ve yaya ulaşımı ile ilgili derlemeler ise devam ediyor. Ulaşım ile ilgili kapasite artırıcı önlemler alınması için çalışmalar sürüyor" diye konuştu.

Muhabir: Mehmet Özcan

Yayıncı: Murat Paksoy - SAKARYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Turan.'Ulaşım ile İlgili Kapasite Artırıcı Önlemler... - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 25 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 72 can kaybı, 2017 yeni vaka tespit edildi Fatih'te yabancı uyruklu bir grup, otel ve restoranlarda asılı Fransa bayraklarını indirdi Süper Lig'de dev maç başladı! Canlı anlatım Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Korkutan koronavirüs araştırması: Mutasyon geçirdi ve artık daha tehlikeli Belediye başkanının "torpil" iddialarına MEB'den jet yalanlama: Mesnetsiz Rekortmen dalgıç, 23 metre derinlikte boyu büyüklüğünde akya avladı Son Dakika! Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil