Son Dakika Haberleri: Büyükşehir Belediyesi'nin Yeni Nikah Salonu Hizmete Girdi

Büyükşehir Belediyesi'nin Yeni Nikah Salonu Hizmete Girdi

8 yıl önce

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Kültür Parkı içerisinde yeni nikah salonunu tamamlayarak törenle hizmete açtı.

Büyükşehir Belediyesi'nin Yeni Nikah Salonu Hizmete Girdi, System.String[]

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Kültür Parkı içerisinde yeni nikah salonunu tamamlayarak törenle hizmete açtı.


Törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Mustafa Akaydın, Karaalioğlu Parkı içindeki nikah salonunun yeni proje kapsamında yıkıldığını ifade ederek, parkın içinde yapılacak Kültür Merkezi'nde çok daha güzel bir nikah salonu yer alacağını ifade etti. Buraya yapılan nikah salonunun geçici olduğunu belirten Mustafa Akaydın, kültür merkezi projesi kapsamında evlendirme salonu, evlilik müzesi ve konferans salonuyla birlikte yeni bir bina açılacağını söyledi. Nikah salonunun açıldığı parkın yeni evlenen çiftler tarafından fotoğraf çektirmek için sık sık kullanıldığını belirten Akaydın, "Bu nedenle burası vazgeçilemeyecek bir nikah salonu olacak. Büyükşehir Belediyesi burayı ikinci bir nikah salonu olarak kullanmak zorunda kalabilir. Yeni nikah salonumuz Antalya'mıza hayırlı olsun. Evlendirdiğimiz çiftlerimiz de çok mutlu olsun." dedi.


Yeni nikah salonunda ilk evlenen çift ise Büyükşehir personeli Fulya Aslan ile Ali Murat Gürşen oldu. Nikahı Başkan Mustafa Akaydın kıyarken, çiftin nikah şahitleri ise Genel Sekreter Mehmet Aktekin ile Taşkın Görünmez oldu. Başkan Akaydın, nikah cüzdanını geline teslim etti, genç çifte ömür boyu mutluluk diledi.


Öte yandan Büyükşehir Belediyesi eski nikah salonunun bulunduğu bölgeye de içerisinde büyük bir nikah salonu olan bir kompleksin temelini atmayı planlıyor. Belediye, Karaalioğlu Parkı'ndaki eski nikah salonun olduğu bölgeye 2 katlı Karaalioğlu Parkı Kent Müzesi Kompleksi kuracak. 2 bin metrekare kapalı alana sahip olacak komplekste, 250 kişilik nikah salonu ile Aile ve Evlilik Müzesi yer alacak. Ayrıca 200 kişilik konferans salonu bulunacak kompleksin fuayesi, sergi alanı olarak kullanılabilecek.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 03:29 Kaynak: CHAMini etekli paylaşım yapan Buse Varol bin pişman oldu! Sosyal medya hesabından isyan etti
Avukatının bürosundaki görüntü, talihsiz genci ceza almaktan kurtardı Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi