Büyükşehir Belediyesinden Hükümlüye Destek - Son Dakika

Büyükşehir Belediyesinden Hükümlüye Destek

09.04.2012 13:08
Büyükşehir Belediyesinden Hükümlüye Destek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2002 yılında işlediği bir suçtan hüküm giyerek cezaevine giren ve 9 yıl cezaevinde kalan Sami Çağlayan'a çeşitli desteklerde bulundu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2002 yılında işlediği bir suçtan hüküm giyerek cezaevine giren ve 9 yıl cezaevinde kalan Sami Çağlayan'a çeşitli desteklerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın talimatıyla Sami Çağlayan'ın kiraladığı konut, eşyalarla donatılırken, yemek ihtiyacı ise AŞ evinden karşılanıyor. Çağlayan'ın iş talebi de kabul edilerek, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü'nde işe yerleştirildi.

Sami Çağlayan, cezaevinden çıktıktan sonra birçok özel ve kamu kuruluşuna iş başvurusu yaptığını belirterek, "Hükümlü olduğum için kimse bana iş vermiyordu. Herkes bize farklı muamele gösteriyor ve kapılarını kapatıyordu" dedi. Tavsiye üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmet Dairesi Başkanlığı'na başvurduğunu kaydeden Sami Çağlayan, belediye yetkilerinin kısa sürede kiraladığı evine eşya yardımı yaptığını anlattı.

Belediye bünyesinde hizmet veren AŞ evinin kendisine her gün sıcak yemek taşıdığını anlatan Sami Çağlayan, iş talebinin de kabul edildiğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın desteğiyle hayatında yeni bir sayfa açıldığını belirten Çağlayan, "Bana verilen görevleri şerefle yerine getireceğim" dedi.

Sami Çağlayan, makamında ziyaret ettiği Başkan Mustafa Akaydın'a teşekkür etti.

Başkan Akaydın ise, kimseyi ayırt etmeden hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi.

İstihdam ofisinin objektif çalışarak iş imkanı oluşturduğunu ifade eden Akaydın, 11 bine yakın işe yerleştirme gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Regaip Kandili dualarla idrak edildi Regaip Kandili dualarla idrak edildi Sakarya Valisi Kaldırım, çocuklarla futbol oynadı Sakarya Valisi Kaldırım, çocuklarla futbol oynadı Avukatlardan isimlerini kullanan dolandırıcılara tepki Avukatlardan isimlerini kullanan dolandırıcılara tepki

Son Dakika Güncel Büyükşehir Belediyesinden Hükümlüye Destek - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement