Büyükşehir'de e-İmza Dönemi - Son Dakika

Büyükşehir'de e-İmza Dönemi

02.01.2012 09:11
Büyükşehir'de e-İmza Dönemi, System.String[]

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeni yılda başlayacağı elektronik evrak takip programını siteme geçiriyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Türkiye genelinde bir ilki gerçekleştirmek için yola çıktığı Yönetim Bilgi Sistemleri Projesinde 2. Adımı atıyor. Belediyede işleri hızlandırmak ve zaman kaybını önlemek amacı ile uygulamaya koyduğu elektronik evrak takip programı Ocak ayı içinde kullanılmaya başlanacak.

EVRAKLARA E-İMZA

Strateji Geliştirme Dairesi tarafından hayata geçirilen projede eskimiş teknoloji yerine elektronik imza ile çalışacak yeni bir program devreye alınıyor. Bu program sayesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi binlerce evrağın yönetimini elektronik ortamda yapacak.

KIRTASİYE VE İŞGÜCÜ TASARRUFU

Yeni evrak uygulaması internet bağlantısı olan her bilgisayardan çalıştırılabilecek. Çok basit ve kullanışlı bir ara yüze sahip program temel internet kullanıcısı bilgisine sahip herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilecek. Detaylı bir eğitime gerek kalmadan ekstra iş yükünü ortadan kaldıran bu uygulama sayesinde kâğıt ortamından dijitale taşınan işler sayesinde kırtasiye masrafı minimum seviyeye inecek ve işlemler büyük oranda hızlanacak.

YÖNETİM BİLGİ SİSTEMLERİ PROJESİ

Bulut bilişim uygulaması olan Aykome Bilgi Sistemi (ABİS) ile ilk adımını atan Yönetim Bilgi Sistemleri (YBS) projesinde Evrak Takip Uygulaması da ikinci adım oldu. Belediyede ki tüm kritik iş süreçlerinin elektronik ortama taşımak amacı ile başlanan ve Türkiye'de bir ilk olma özelliğini taşıyan bu proje ile hem vatandaş hem de çalışanlar rahat bir nefes alacak. Tüm başvurular, talepler, onaylar vb. belediyecilik faaliyetleri web uygulamaları ile internet üzerinden yapılabilecek.

Büyükşehir'de e-İmza Dönemi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Büyükşehir'de e-İmza Dönemi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur hayranlarını şoke eden fragman! Cumali diziye veda mı ediyor? Aydın semalarında esrarengiz cisim! İki gündür mahalleli korku içinde Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Şişli'de mucize kurtuluş! Otomobilin üzerine hafriyat kamyonu devrildi 20 yaşındaki genç kız koronavirüsten hayatını kaybetti