Büyükşehir De Kar Alarmı - Son Dakika

Büyükşehir De Kar Alarmı

17.02.2012 15:24
Büyükşehir De Kar Alarmı, System.String[]

Meteorolojiden alınan soğuk ve kar yağışlı hava uyarısı nedeniyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çeşitli önlemler aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yoğun bir şekilde yağması beklenen kar yağışı için önlemlerini artırdı. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, soğuk hava ve kar yağışı uyarısı nedeniyle çeşitli önlemler aldı. 155 araç ve yaklaşık 315 personelle yolların kapanmamasın için hazır bekleyecek olan ekiplere İSU ve Park Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de yardımcı olacak.

24 SAAT YOĞUN MESAİ

Karla mücadele ekipleri kentin tüm noktalarına kısa sürede ulaşabilmesi için birçok farklı noktaya konuşlandırılıyor. Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri yaklaşık 243 köy ve 606 mahalleye ulaşımı sağlayacak yollarda vatandaşların yolda mahsur kalmamaları için görev yapacak. Greyder, loder ve tuzlama araçları ile yolları açık tutmaya çalışacak olan ekipler 24 saat yoğun mesai yapacak.

KRİTİK NOKTALAR BEKLENECEK

İzmit merkezdeki noktalardan bazıları Umuttepe Hastanesi Güzergâhı, Gündoğdu Konutları, Radar Yolu, Cezaevi Köprüsü, Yenidoğan Köprüsü, Adalet Köprüsü, Yeni Gölcük Yolu Kavşağı, Bağçeşme Mezarlık Yolu, Rasathane Yolu Turgut Konutları, Eski İstanbul Yolu, Erenler Cedit Konutları yollarında bulunuyor. Ayrıca diğer ilçelerde birçok noktada ekipler vatandaşların olumsuzluklar yaşamaması için çalışacak. Büyükşehir ekipleri ayrıca don olaylarının önüne geçmek amacı ile şehrin önemli noktalarında tuzlama araçları ile çalışma yapacak.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI KULANIN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlar toplu taşıma vasıtalarını kullansın zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmasın uyarısında bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, son yılların en soğuk kışının yaşadığı günlerde zorunlu olmadıkça vatandaşların özel araçlarını kullanmamaları seyahatlerinde toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri konusunda uyardı. Yetkililer, kar yağışının devam edeceğini beklediklerini bunun içinde her türlü önlemin alındığını kaydetti.

Büyükşehir De Kar Alarmı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Büyükşehir De Kar Alarmı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi İzmir'de meydana gelen deprem sonrası dünyadan Türkiye'ye destek mesajları yağdı Mustafa Kılıç isimli sosyal medya kullanıcısı, İzmir depremini 15 saat önceden haber verdi