Büyükşehir, Eğitim ve Sanatla Şehre Katkı Sağlıyor - Son Dakika

Büyükşehir, Eğitim ve Sanatla Şehre Katkı Sağlıyor

27.03.2018 14:57
Büyükşehir, Eğitim ve Sanatla Şehre Katkı Sağlıyor, System.String[]

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Okur-Yazar Buluşmaları programı devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Okur-Yazar Buluşmaları programı devam ediyor.

Kernek Külliyesi ile Melekbaba Semt Konağında düzenlenen programlarda, Yazar Vural Kaya, öğrencilerle söyleşide bulundu. İlk ve Ortaokul çağındaki öğrencilerin katıldığı programların sonunda kitap imza etkinliği yapıldı. İçişleri Bakanlığı projesi ile Kentsel Gelişim Derneği işbirliğinde düzenlenen programda Yazar Vural Kaya, öğrencilere kitaplarını imzaladı. Ayrı ayrı düzenlenen 4 programda Yazar Kaya'nın "Necip'cik" ve "Akif'im" adlı kitaplarının her birinden 500 adet olmak üzere toplamda bin adet kitabın öğrencilere hediye edildiği belirtildi.

Yazar Kaya'dan teşekkür

Malatya'nın okuma seviyesi yüksek illerimizden bir tanesi olduğunu kaydeden Yazar Kaya, "Büyükşehir Belediyesinin, bu okuma kültürü güzel olan şehirde çocuklar, ilk gençlik çağları ve gençlerin üzerinden okumaya yeniden ivme kazandırması bence örnek alınması gereken bir davranış. Malatya, zaten gönlümüzde yer edinmiş bir şehir. Önemli, özellikli, farklı insanlar; düşünür, şair, siyasetçi yetiştirmesi yüksek illerimizden bir tanesi. Eğitim ve sosyal merkezlerinde belediye bugün müzik, eğitim, sanat, etüt rehberlik hizmetleriyle şehre katkı sağlıyor. Bence çok hoş. Okur-yazar, düşünür insanlarının gelişmesi öğrencilerin bu çağlarından başlayacaktır. Malatya Büyükşehir Belediyesi de bu güzelliği gençlere sunuyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a saygılarımı sunuyorum" diye konuştu. - MALATYA

Büyükşehir, Eğitim ve Sanatla Şehre Katkı Sağlıyor
Büyükşehir, Eğitim ve Sanatla Şehre Katkı Sağlıyor
Büyükşehir, Eğitim ve Sanatla Şehre Katkı Sağlıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Büyükşehir, Eğitim ve Sanatla Şehre Katkı Sağlıyor - Son Dakika


Son Dakika

Kan donduran vahşet! Ünlü dizilerde çalışan set asistanını bıçakla öldürdüler, ormanda yakarak yok etmek istediler Salgınla mücadelede toplumda her 4 kişiden 3'ü tam kapatma istiyor EDHO dizisi ekibinden 3 kadına otel odasında dehşeti yaşatan saldırganların görüntüleri ortaya çıktı MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen için Tolga Çevik ile anlaştı Yeni kısıtlamalar için karar günü! Kabine toplantısı başladı, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamada Reuters'a konuşan hükümet yetkilisi: Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması genişletiliyor Tartıştığı arkadaşını öldüren zanlı: Namus için öldürdüm, kimse kimseyi bilerek öldürmez