Son Dakika Haberleri: Büyükşehir Ekipleri 130 Ayrı Noktada Çalışıyor

Büyükşehir Ekipleri 130 Ayrı Noktada Çalışıyor

8 yıl önce

Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki birimler ile ASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin kentin değişik yerlerinde bir günde 130 ayrı noktada hizmet ürettiği bildirildi.

Büyükşehir Ekipleri 130 Ayrı Noktada Çalışıyor, System.String[]

Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki birimler ile ASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin kentin değişik yerlerinde bir günde 130 ayrı noktada hizmet ürettiği bildirildi.


Çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "ASKİ Genel Müdürlüğü, Yol Şube Müdürlüğü, Park-Bahçeler Müdürlüğü ile Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı personeli güney, doğu, batı, kuzey diye ayırmadan kentin dörtbir tarafına eşit şekilde hizmet üretmektedir. Ekiplerimiz bir günde 130 ayrı noktada çalışmaktadır." dedi. Özellikle "Akıllı Dokunuş Projesi" kapsamında engelli vatandaşları da ihmal etmediklerini ifade eden Başkan Vekili Aldırmaz, "Kaldırımda engelsiz yaya geçitleri, standartlara uygun rampalar, görme engelliler için hissedilebilir yüzey kaplama çalışmaları ve sesli trafik sinyalizasyon uygulamalarıyla engelsiz kullanım alanları ve engelsiz mekanlar yaratmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu.


Suluca'daki ASKİ çalışmasını Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci ile birlikte denetleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Hizmetlerimizi ilçe belediyeleri ile birlikte koordine ediyoruz. Uyumlu çalışma başarıyı getiriyor." dedi. Başkan Vekili Aldırmaz, yeni bulvarlar, kaldırım çalışmaları, engelsiz mekanlar, peyzaj uygulamaları, kavşak düzenlemeleri, sanayi sitelerinin yollarının yapımı, hastane, okul, camilerin bahçelerinin iyileştirilmesi, yeni parklar, mezarlıklar, sinekle mücadele, kamulaştırma, yıkım uygulamaları, kanalizasyon, yağmur suyu tahliye ve içme suyu şebeke çalışmaları ile köprü genişletme çalışmaları gibi uygulamaların devam ettiğini sözlerine ekledi.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 12:26 Kaynak: CHABir Zamanlar Çukurova oyuncusundan ağızları açık bırakan itiraf: 38 doğum yaptım 28'i öldü
Kıvanç Tatlıtuğ ile fotoğraf çektirerek tepki çeken hakimin, bir videosu ortaya çıktı Son Dakika: Bahçeli'nin sağlık durumuyla ilgili MHP'den açıklama geldi