Büyükşehir Eylemlerine Kamer Genç Desteği - Son Dakika

Büyükşehir Eylemlerine Kamer Genç Desteği

18.02.2012 17:10
Büyükşehir Eylemlerine Kamer Genç Desteği, System.String[]

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan operasyonda tutuklananların yakınlarının her cumartesi yaptıkları eylemlere CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç ve İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu da destek verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan operasyonda tutuklananların yakınlarının her cumartesi yaptıkları eylemlere CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç ve İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu da destek verdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile eyleme katılan Genç, " Türkiye'de adelet yok ki İzmir'de olsun. İstanbul ve Ankara Belediyeleri'nde binlerce suistimal, soruşturma izni var. Kimseyi içeri atmıyorlar" dedi.

Büyükşehir Belediyesi önünde toplanlan 300'e yakın kişi, "İzmir'de Adalet istiyoruz" sloganı attı. CHP'li Kamer Genç, iddianemede yer alan Balkan Festivali ile ilgili kısma dikkat çekmek için eylemde de soruşturma yapmak için Başbakan'dan izin almak gerekeceğini anlatırken, "Bu Türkiye'deki en faşist, bir diktatörlük kanunudur. Yani, Tayyip Erdoğan siyasi rakiplerini öldürtürse, ya da bu kişiler eroin kaçakçılığı yaparsa 'Ben görev verdim' diyebilecek. Bu kişiler soruşturmadan kurtulacak. Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle kanun yoktur. Saat 06.00'da çıktı. Daha kanun yayınlanmadan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül onayladı. Biz Türk milletini size ezdirmeyeceğiz" dedi. Başbakan Erdoğan'ın PKK'yle görüştüklerinin ispat etmeyenler için "Alçak ve namussuz" dediğini belirten Genç, "Şimdi ne oldu? Görüşme için görev verdiği ortaya çıktı. Şimdi bu alçak ve namussuz meselesini nereye göndereceğiz" diye devam etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'nin sayılı büyük belediyelerinden olduğunu belirten Genç, İzmir'de de AK Parti'ye boyun eğmeyen insanlar olduğunu söyledi. Genç, "Çok iyi hizmetler yapan dünyanın beğenisini kazanan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni yok etmeye çalışıyorlar. 'Suistimal' adı altında insanları içeri almaya çalışıyorlar. Hepsi yalan ve iftiradır. İstanbul ve Ankara Belediyesi'nin binlerce suistimal dosyası, Danıştay'ın verdiği soruşturma izinleri var. Niye bunları almıyorlar? Boyun eğmeyeceğiz. Mücadelenin yanındayız. Adaleti yoketmeye güçleri yetmeyecek" dedi.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu ise Aziz Kocaoğlu ile ilgili İzmirliler'in, milletvekillerinin kefil olduklarını söylediklerini belirterek "Herkes tanıyor da; Savcı tanımıyor. Tanımayan savcılar siz hangi memlekettensiniz? Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı mısınız? Yoksa bir yerden aldığınız emirleri yerine getirmek için tayin edilmiş memurlar mısınız? Cevabı İzmir arıyor" diye konuştu.

"ÖZEL KORUMA YASASINA İHTİYAÇLARI YOK"

Büyükşehir Belediyesi tutuklu yakınları ise yaptıkları açıklamada Özel yetkili mahkemelere karşı çıktıklarını söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve tutuklu yakınlarının ne yetkili kişilerin kefilliklerine, ne de özel koruma yasalarına ihtiyacı olmadığını belirten tutuklu yakınları, "Aziz Kocaoğlu ve tutukluların böyle bir talep ve beklentisi de yoktur" dedi. - İzmir

Büyükşehir Eylemlerine Kamer Genç Desteği
Büyükşehir Eylemlerine Kamer Genç Desteği
Büyükşehir Eylemlerine Kamer Genç Desteği
Büyükşehir Eylemlerine Kamer Genç Desteği
Büyükşehir Eylemlerine Kamer Genç Desteği

- Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Büyükşehir Eylemlerine Kamer Genç Desteği - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Yaşlı adam, zeytin tarlasında şüpheli şekilde ölü bulundu Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti