Büyükşehirden, Kimse Yok Mu'ya Bin 500 Koli Gıda Paketi - Son Dakika

Büyükşehirden, Kimse Yok Mu'ya Bin 500 Koli Gıda Paketi

15.01.2012 14:55
Büyükşehirden, Kimse Yok Mu'ya Bin 500 Koli Gıda Paketi, System.String[]

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen bin 500 koli gıda paketi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere Kimse Yok mu Derneği'ne teslim edildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen bin 500 koli gıda paketi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere Kimse Yok mu Derneği'ne teslim edildi.

Hafif Raylı Sistem depolama alanında düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, belediye imkanları ve hayırsever iş adamlarının katkılarıyla hazırlanan bin 500 koli gıda paketinin, güvenilir dernek olan Kimse Yok mu Derneği'ne teslim ettiklerini vurguladı.

Aldırmaz, "Daha önce de söylediğim gibi, bazı iş adamlarımız kentteki ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımda bulunmak istediklerini belirterek, bunun Büyükşehir Belediyesi koordinesinde yapılması konusunda bizden talepte bulunmuşlardı. Biz de bu çalışmayı 'Kimse Yok mu Derneği' ile yapmaya karar vermiş, protokol imzalamıştık." dedi.

Protokol gereği, ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletmek üzere bin 500 koli gıda yardım paketini Kimse Yok mu Derneği Adana Şube Başkanı Kemal Elibal ve ekibine teslim ettiklerini kaydeden Başkan Vekili Aldırmaz, "Konusunda deneyimli ve uzman olan dernek, paketlerin kime verildiğini bandrolle kayıt altına alıyor. Yaptığımız işbirliği ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza katkıda bulunuyoruz. Hayırlı organizasyona hayırsever iş adamları ile kurumların desteğini bekliyoruz." şeklinde konuştu. Aldırmaz, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan gıda yardımının devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Konuya duyduğu hassasiyet nedeniyle Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a teşekkür eden Kimse Yok mu Derneği Adana Şube Başkanı Kemal Elibal, "Ayrıca, derneğimize duyduğu güven nedeniyle de başkanımız Aldırmaz'a teşekkür ediyoruz. Derneğimiz, Türkiye'de ve dünyada yardım dağıtımı konusunda kendisini ispatlamıştır. Üzerimize aldığımız bu sorumluluğu hiçbir ücret almadan layığı ile yerine getireceğimizden kimse kuşku duymasın." dedi.

Her mahalledeki gönüllü temsilcileriyle bölgenin fakir insanlarını tespit ettiklerini söyleyen Kemal Elibal, bu yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için titizlik gösterdiklerini kaydetti.

Bir kişiye yardım yapabilmek için çok sistemli çalıştıklarını, ailenin veya kişinin yazılı başvurusu sonrası derneğin sosyal inceleme ekibinin bu talebi yerinde değerlendirdiğini belirten Elibal, vukuatlı nüfus örneği ile kişinin yüz kızartıcı bir suça karışıp karışmadığına baktıklarını söyledi.

Nüfus kayıt örneği, ihtiyaç talep formu, kişi bilgileri gibi işlemler sonrası yardıma karar verildiğini vurgulayan Elibal, dağıtımda çok hassas davrandıklarını vurguladı. Elibal, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın bu hassasiyetinin, diğer belediyeler ile hayırsever iş adamlarına da örnek olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Büyükşehirden, Kimse Yok Mu'ya Bin 500 Koli Gıda Paketi
Büyükşehirden, Kimse Yok Mu'ya Bin 500 Koli Gıda Paketi
Büyükşehirden, Kimse Yok Mu'ya Bin 500 Koli Gıda Paketi

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Büyükşehirden, Kimse Yok Mu'ya Bin 500 Koli Gıda Paketi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

MasterChef Türkiye'ye veda eden isim Hamza oldu 09:08 MasterChef Türkiye'ye veda eden isim Hamza oldu Beyoğlu'nda ekipleri harekete geçiren görüntü! Uyuşturucu almak için kuyruğa girdiler 07:57 Beyoğlu'nda ekipleri harekete geçiren görüntü! Uyuşturucu almak için kuyruğa girdiler TEKNOFEST 2022 Samsun'da düzenlenecek 07:29 TEKNOFEST 2022 Samsun'da düzenlenecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23:46 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "S-400 konusunda kimse bize karışamaz" sözlerinden sonra ABD'den tehdit gibi yaptırım çıkışı DEVA Partisi ve AK Parti bir araya gelir mi? Babacan'dan canlı yayında net sözler: Mümkün değil 22:26 DEVA Partisi ve AK Parti bir araya gelir mi? Babacan'dan canlı yayında net sözler: Mümkün değil Dünyanın gözü bu delikte! Cin hapishanesine inen profesörden ürküten sözler: Garip bir koku var 21:17 Dünyanın gözü bu delikte! Cin hapishanesine inen profesörden ürküten sözler: Garip bir koku var
NASA bile fark edememiş! Dün gece herkes uyurken Dünya büyük bir felaket atlattı 20:38 NASA bile fark edememiş! Dün gece herkes uyurken Dünya büyük bir felaket atlattı İşte ortalığı ayağa kaldıran fotoğraflar! İçine şeytan kaçtığı söylenen kız çok net görüntülenmiş 19:52 İşte ortalığı ayağa kaldıran fotoğraflar! İçine şeytan kaçtığı söylenen kız çok net görüntülenmiş
Advertisement