Son Dakika Haberleri: Buz Tutan Murat Nehri'ni Köprü Olarak Kullanıyorlar

Buz Tutan Murat Nehri'ni Köprü Olarak Kullanıyorlar

8 yıl önce

Muş'ta vatandaşlar buz tutan Murat Nehri'ni köprü olarak kullanıyor.

Buz Tutan Murat Nehri'ni Köprü Olarak Kullanıyorlar, System.String[]
Muş'ta vatandaşlar buz tutan Murat Nehri'ni köprü olarak kullanıyor.

Muş merkeze bağlı Kıyıbaşı, Dumlusu, Göçmenler, Dilimli ve Akpınar Alıgedik köylüleri, buz tutan Murat Nehri'ni köprü olarak kullanarak şehirle ulaşımlarını sağlıyor.

Dumlusu Köyü Muhtarı Eşref Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, buz tutan nehri kullandıklarında, şehre daha çabuk ulaştıklarını söyledi.

Geceleri eksi 16-17 dereceyi aşan soğuk hava sebebiyle Murat Nehri'ndeki buz tabakasının kalınlığının 50-60 santimetreye ulaştığını belirten Demir, "Köprü olmadığı için biz zaman zaman buzdan geçerek ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Yolun karşısında bulunan köylerde taziye, düğün ve hayvan alışverişi olduğu zaman da biz o köylere buz tutan Murat Nehri'ni geçerek ulaşıyoruz. Şehirle ulaşımın yanı sıra köyler arasında da ulaşım buz kaplı nehir üzerinden sağlanıyor. Nehrin derin olmayan ve güvenli olan bölgelerini bildiğimiz için güvenli bir şekilde geçişimizi sağlıyoruz. Ancak yumuşak havalarda tehlikeli olduğunu biliyoruz" dedi.

- MUŞİran'da 66 Binden Fazla Memurun İşine Son Verildi Binali Yıldırım'dan Şart Koşup Oy Vereceğim Diyen Vatandaşa: Bu İşler, Oyla Hesap Kitap İşi Değil

Fatma Girik'in, Ayşen Gruda'nın Ölümü Üzerine Yaptığı Açıklama, Sosyal Medyada Gündem Oldu