Byükşehirden Kulu'ya Sağlıklı Su - Son Dakika

Byükşehirden Kulu'ya Sağlıklı Su

14.08.2016 16:32
Byükşehirden Kulu'ya Sağlıklı Su

Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KOSKİ) Genel Müdürlüğü, içme ve kullanma su temini çalışmalarına devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KOSKİ) Genel Müdürlüğü, içme ve kullanma su temini çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, su azlığı ve sağlıksız su problemi yaşayan Kulu ilçesine bağlı muhtelif mahallelerde çalışmalarını tamamladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yaptığı yazılı açıklamada, yeni büyükşehir yasası ile merkeze bağlanan mahallelerde su azlığı ve sağlıksız su problemi yaşayan yerleşim yerlerinin su ihtiyaçlarını karşıladıklarını bildirdi.

Akyürek, açıklamasında, mahallelerde yaşanan su problemlerinin tamamını bir planlama ile çözmek için çalıştıklarını vurgulayarak şunları kaydetti.

"İçme suyu ihtiyacını 7 adet sondaj kuyusundan karşılamakta olan Kulu ilçe merkezinde sondaj kuyularının 4 tanesinde nitrat parametresinin yüksek olması nedeniyle ilçenin içme ve kullanma suyu yetersiz durumda. Kulu ilçesine içilebilir, yeterli ve sürekli içme suyu temini için geçen yıl Ağılbaşı Mahallesi'nde açılan 3 adet sondaj kuyusuna ilaveten 3 adet kuyu daha açıldı."

YORUMLAR
500
Çayda kaybolan 16 yaşındaki gencin cesedine ulaşıldı Çayda kaybolan 16 yaşındaki gencin cesedine ulaşıldı Konya'da serinlemek için su kanalına giren çocuk boğuldu Konya'da serinlemek için su kanalına giren çocuk boğuldu Türkiye'de 12 çift kalan bozkır kartalı, kırmızı listede Türkiye'de 12 çift kalan bozkır kartalı, kırmızı listede
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Byükşehirden Kulu'ya Sağlıklı Su - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement